سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهردار قم خبر داد:

بهسازي و تكميل بلوار پيامبر اعظم(ص) تا قبل از نيمه شعبان

شهردار قم ابراز داشت: بايد تكميل مسير تند‌رو، مسير كندرو، مسير دوچرخه، جدولگذاري‌ها، رنگ‌آميزي معابر، تسطيح پياده رو‌ها، فضاي سبز و زيباسازي مسير تا قبل از نيمه شعبان تكميل شود.
شهردار قم گفت: بايد مسير تند‌رو، مسير كندرو، مسير دوچرخه، جدولگذاري‌ها، رنگ‌آميزي معابر، تسطيح پياده رو‌ها، فضاي سبز و زيباسازي مسير تا قبل از نيمه شعبان تكميل شود.

محمد دلبري در جلسه بررسي پروژه‌هاي شهري قم گفت: موضوع مهمي كه در پروژه‌هاي شهري بايد مورد توجه باشد، اهتمام به ايمني است و بايد ابتدا ايمني كارگر حفظ و سپس اقدام به اجراي پروژه شود.

وي بيان داشت: هيچ قابل قبول نيست كه پروژه‌اي در سطح شهر اجرا شود و مسائل ايمني در آن رعايت نشده باشد و بايد معاونان و شهرداران مناطق در اين خصوص نظارت داشته باشند.

شهردار قم با اشاره به اجراي پروژه بلوار پيامبر اعظم(ص) گفت: در اين زمينه بايد فعال‌تر بوده تا بتوانيم مسير را براي زائران براي نيمه شعبان آماده كنيم.

دلبري بيان داشت: مسير كندرو و پياده رو بايد تكميل شده و از سنگ‌فرش‌هاي همانند بلوار بهار استفاده شود تا بتوان علاوه بر زيبايي در تردد مناسب زائران نيز تلاش كرد.

وي گفت: يكي از موضوعات در آن بلوار، احداث مسير دوچرخه است كه بايد آماده سازي شده و ديگر موضوعات آن نيز پيگيري و اجرايي شود.

شهردار قم ابراز داشت: بايد تكميل مسير تند‌رو، مسير كندرو، مسير دوچرخه، جدولگذاري‌ها، رنگ‌آميزي معابر، تسطيح پياده رو‌ها، فضاي سبز و زيباسازي مسير تا قبل از نيمه شعبان تكميل شود.

دلبري عنوان داشت: يكي از موضوعاتي كه در آن بلوار بايد بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد، روشنايي مسير است كه علاوه بر مسير تند‌رو و كندرو، بايد در پياده‌روها و مسير دوچرخه نيز از سيستم روشنايي استفاده شود.

وي گفت: همه مناطق بايد در تكميل اين پروژه مشاركت كنند و نماينده شهردار نيز هر روز نظارت داشته و گزارش روند تكميل سازي را بدهد.

6 اكيپ براي تكميل بلوار پيامبراعظم(ص) فعال شده‌اند

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداري قم نبز در این جلسه، با اشاره به پروژه بلوار پيامبراعظم(ص) گفت: اين پروژه يكي از محورهاي اصلي در شهر قم است كه در ايام نيمه شعبان مي‌تواند نقش موثري در كاهش ترافيك شهري خواهد داشت.

مهندس نادعلي عنوان داشت: يكي از موضوعاتي كه مورد تاكيد شهردار نيز بوده است، احداث لاين دوچرخه در اين مسير بود كه انجام شده و بهسازي آن نيز در دستور كار قرار دارد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداري قم گفت: تكميل جدولگذاري مسير تا آخر ماه به اتمام مي‌رسد و بيش از 70 درصد كار نيز انجام شده است.

نادعلي در خصوص ميدان معلم گفت: در اين زمينه نيز با بخش خصوصي وارد مذاكره شده و قرارداد بسته و قرار شد بعد از نيمه شعبان اين كار صورت گيرد.

وي گفت: شش اكيپ براي تكميل بلوار پيامبراعظم(ص) فعال شده‌اند تا بتوانيم مسيري مناسب را براي زائران و مسافران ايجاد كنيم.

ساماندهي بلوار زائر در دستور کار قرار گرفت

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري قم نیز در جلسه بررسي پروژه‌هاي شهري قم با اشاره به بلوار زائر گفت: اين بلوار را بين پنج منطقه شهري قم تقسيم بندي كرده‌ايم تا بتوانيم ساماندهي مناسبي در آنجا داشته باشيم.

دكتر معصومي افزود: بايد در اين بلوار فنس كوبي و زيباسازي صورت گيرد كه مورد تاكيد شهردار نيز بوده است و از اين رو انتظار است تا به صورت جدي فعال شويم.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري قم گفت: يكي از موضوعات در بلوار زائر، فضاي سبز است كه منطقه دو با ساماندهي و همچنين گسترش بوستان امام رضا(ع) در اين زمينه اقدام خواهد كرد.

معصومي بيان داشت: همچنين شهرداري منطقه چهار موضوع تملك و ايجاد فضا براي ادامه مسير بلوار زائر را پيگيري خواهد كرد تا به عنوان مسير آزاد شمال به جنوب شهر قم فعال باشد.

وي بيان داشت: با همت شهرداري‌هاي مناطق بايد ساماندهي بلوار زائر از جمله فضاي سبز، زيباسازي، فنس‌كوبي و مباحث ترافيكي تا قبل از نيمه شعبان به اتمام برسد.

شهردار قم نيز در اين خصوص گفت: اين بلوار از اهميت بسياري برخوردار است و موجب كاهش ترافيك شهري مي‌شود و بايد موضوع بازسازي ادامه مسير تا پرديسان نيز دنبال شود.

محمد دلبري بيان داشت: اگر نياز به همكاري ديگر مناطق هم بود بايد برنامه‌ريزي شده تا در بلوار زائر مستقر شوند تا بتوانيم قبل از نيمه شعبان ساماندهي كنيم.

وي به آبنماهاي داخل بلوار اشاره كرد و گفت: اين آبنماها فضاي خوبي را براي شهر ايجاد كرده و بايد نظافت آنها انجام شده تا فضاي تلطيف بخش به شهر دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٢-١٣٩٣, ١٨:١٣

   

پر مبحث ترین ها