سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دبیرخانه مدیریت جهادی در تبلیغات اسلامی قم تشکیل شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم هدف از تشکیل این دبیرخانه را پیگیری اجرای طرح‌های فرهنگی با رویکرد مدیریت جهادی در سراسر کشور به منظور تلاش مجاهدانه برای تحقق فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری ذکر کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: در راستای اجرایی‌کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در نوروز 93 مبنی بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، دبیرخانه مدیریت جهادی در حوزه فرهنگ دینی با عضویت معاونان فرهنگی ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور در قم تشکیل شد.

حجت‌الاسلام عباس اسکندری صبح شنبه در جلسه‌ای با حضور مدیران و کارشناسان فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی قم، برگزاری همایش معاونان فرهنگی ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور در قم را یکی از برنامه‌های این دبیرخانه ذکر کرد و گفت: پیش از برگزاری این همایش از معاونان فرهنگی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور خواسته شد طرح‌های پیشنهادی متناسب با نامگذاری امسال را به اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم ارسال کنند.

وی اظهار کرد: به دنبال این فراخوان، تعداد قابل توجهی طرح‌های فرهنگی ارسال شد و با بررسی‌های دقیق 37 طرح از میان آنها انتخاب و در همایش معاونان فرهنگی که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد به تصویب رسید و برای اجرا به ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور ارسال شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم هدف از تشکیل این دبیرخانه را پیگیری اجرای طرح‌های فرهنگی با رویکرد مدیریت جهادی در سراسر کشور به منظور تلاش مجاهدانه برای تحقق فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری ذکر کرد.

حجت‌الاسلام اسکندری تصریح کرد: با توجه به تاکید حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، این دبیرخانه هر ماه برای معاونان فرهنگی ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته تا طرح‌های فرهنگی تصویب شده به خوبی در سراسر کشور اجرا شود.

وی نقش سازمان تبلیغات اسلامی را در تحقق منویات مقام معظم رهبری مهم و سازنده دانست و تاکید کرد: این سازمان به دلیل دارابودن شبکه عظیم تبلیغی و فرهنگی در سراسر کشور، در تلاش است گام‌های اساسی برای مردمی‌کردن فعالیت‌های فرهنگی و مدیریت جهادی در طرح‌های فرهنگی و تبلیغی بردارد.

حجت‌الاسلام اسکندری با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های جهادی نباید به انتظار اعتبارات دولتی ماند، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و تشکل‌ها و گروه‌های مردم نهاد در راستای تحقق شعار امسال را مهم دانست و گفت: میزان کیفیت و ماندگاری طرح‌ها، امکان درگیرشدن مردم و تشکل‌های دینی در اجرای طرح، دوربودن طرح‌ها از جنبه‌های شعاری و ظاهری، توجه به تاثیر تربیتی به خصوص در بین نسل جوان، توجه به فرهنگ عمومی و اصول معاشرتی و در نظرگرفتن اموری همچون خانواده، فرهنگ ایثار و شهادت، انقلاب اسلامی، نماز و امر به معروف و نهی از منکر از جمله شاخص‌های انتخاب طرح‌های ارسال شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩٣, ١٩:١٩

   

پر مبحث ترین ها