سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بي‌توجهي مسئولان قبلی قم به میراث فرهنگی

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩٣, ١١:٣۵    نسخه چاپی    
رضایی حمایت از آثار فاخر پیرامون تاریخ قم را یکی از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی برشمرد و افزود: ما آمادگی کامل داریم برای اینکه در خدمت بنیاد قم پژوهی باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: مسئولان سابق این استان توجهی به میراث فرهنگی نداشتند.

عیسی رضایی در جلسه بررسی کتاب مصور قم قدیم که با حضور جمعی از پژوهشگران و مورخان در بنیاد قم پژوهی برگزار شد با بیان اینکه قم نقش بسزایی در تاریخ انقلاب داشته است اظهار کرد: قم به عنوان مرکز فرهنگی جهان اسلام و کشور و شاهراه بیش از 17 استان کشور مطرح است که این ویژگی‌ها بیانگر جایگاه والای این استان است.

وی اضافه کرد: قم به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد باید مورد پژوهش و تحقیق تاریخی قرار گیرد و در میراث فرهنگی یکی از کارهایی که در حوزه قم شناسی انجام می‌شود پژوهش پیرامون تاریخ قم است.

رضایی از کتاب مصور قم قدیم به عنوان یکی از آثار ماندگار تاریخی یاد کرد و افزود: این اثر برای مردم قم و توریست‌ها جذاب خواهد بود.

موزه‌های قم غنی نیست

مدیرکل میراث فرهنگی قم خواستار تعامل بیشتر پژوهشگران و محققان بنیاد قم پژوهی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شد و تاکید کرد: چند موزه در شهر قم وجود دارد که نشانگر تاریخ این شهر است اما این موزه‌ها خیلی غنی و فاخر نیست و ما برای غنابخشی به این مراکز نیازمند همکاری محققان و پژوهشگران هستیم.

وی اضافه کرد: موزه مردم شناسی غنی نیست، موزه آثار مراجع تقلید هم در حد نمایشگاه است و موزه هنرهای صنایع دستی در خانه یزدان پناه در حد نمایشگاه هنرهای صنایع دستی محسوب می‌شود.

رضایی حمایت از آثار فاخر پیرامون تاریخ قم را یکی از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی برشمرد و افزود: ما آمادگی کامل داریم برای اینکه در خدمت بنیاد قم پژوهی باشیم.

به گفته وی، مسئولان قبلی قم توجهی به میراث فرهنگی این استان نداشتند و بودجه‌هایی که توسط اداره کل میراث فرهنگی هزینه می‌شد بیشتر از منابع ملی اختصاص می‌یافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩٣, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها