سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در دانشگاه قم افتتاح می‌شود

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩٣, ١١:۴٣    نسخه چاپی    
برای برگزاری مراسم بزرگداشت فتح خرمشهر، کمیته پشتیبانی با نظارت شهرداری 13 برنامه، کمیته ایثارگران هفت برنامه، کمیته فرهنگی 15 برنامه و دبیرخانه نیز پنج برنامه شاخص اجرا می‌کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم از افتتاح کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در دانشگاه قم همزمان با سالروز بزرگداشت فتح خرمشهر خبر داد.

سرهنگ احمد حسینی قبل از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: همه دولت‌ها در تاریخ خود سرشار از حوادث هستند و کشور‌ها این وقایع و حوادث را گرامی داشته و هر قدر این حادثه با باورهای جامعه بیشتر در ارتباط باشد از جایگاه بهتری برخوردار است.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حوادث بسیاری بوقوع پیوست که پاسداشت آنها اهمیت بسیاری دارد که یکی از حوادث پرافتخار در تاریخ کشور حماسه آزادسازی خرمشهر است که برای همیشه بر تارک انقلاب می‌درخشد و این درخشندگی نتیجه تلاش و حماسه ملت ایران است.

فتح خرمشهر تبلور اراده پولادین ملت است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم ادامه داد: شاید بتوان گفت فتح خرمشهر تبلور اراده پولادین ملت است.

وی اضافه کرد: فتح خرمشهر محاسبات آمریکا و نظام‌های سلطه به رهبری آمریکا را تغییر داده و به استراژدی فرهنگی تبدیل ساخت.

حسینی بیان کرد: در بعد تبلیغاتی، این حماسه توان و قدرت ملت ایران به دشمنان نشان داد و در بعد سیاسی نیز موجب تضعیف نظام سیاسی سردمداران شد.

وی گفت: درسهایی که از دفاع مقدس می‌توان گرفت وحدت و انسجام ملی و حمایت و پشتیبانی ملت در همه عرصه‌ها و هماهنگی و همدلی همه نیروهای مسلح بود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم گفت: عملیات بیت المقدس در اردیبهشت سال 61 آغاز و پس از 24 روز عملیات نفس‌گیر منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

وی ادامه داد: عملیات بیت المقدس یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های دفاع مقدس نیست بلکه یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های نظامی جهان است زیرا بیش از پنج هزار کیلومتر مربع از خاک کشور آزاد شد و 6 هزار شهید از بهترین رزمندگان در راه سرافرازی مملکت جان خود را تقدیم نظام کردند.

سرهنگ حسینی گفت: به منظور گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، ستاد بزرگداشت فتح خرمشهر تشکیل شد که ماحصل آن تشکیل پنج کمیته نیروهای مسلح، شاهد و ایثارگر، پشتیبانی، فرهنگی و روابط عمومی است.

وی با بیان اینکه در بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر 50 عنوان برنامه شاخص برگزار می‌شود افزود: در روز پنجشنبه اول خردادماه مراسم تجلیل با شهدا و غبارروبی از مزار شهدا به ویژه در مزار شهدای سوم خرداد برگزار می‌شود.

تجلیل از رزمندگان در مدرسه فیضیه

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم بیان کرد: همایش تجلیل از رزمندگانی که در این دوران حضور داشتند در مدرسه فیضیه با سخنرانی سردار سلامی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: جمعه دوم خردادماه گردهمایی نیروهای مسلح در نماز جمعه با سخنرانی سردار نقدی برگزار می‌شود.

حسینی گفت: رونمایی از کتاب کمال کورسل به عنوان اولین شهید اروپایی دوران دفاع مقدس از دیگر فعالیت‌ها است.

وی بیان کرد: برای برگزاری مراسم بزرگداشت فتح خرمشهر، کمیته پشتیبانی با نظارت شهرداری 13 برنامه، کمیته ایثارگران هفت برنامه، کمیته فرهنگی 15 برنامه و دبیرخانه نیز پنج برنامه شاخص اجرا می‌کنند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با بیان اینکه در گلزار سوم خرداد شهدای خرمشهر 60 شهید حضور دارند، گفت: دیدار و سرکشی از خانواده معظم شهدا و به ویژه شهدای فتح خرمشهر از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی بیان کرد: کتابخانه تخصصی دفاع مقدس چهارم خردادماه در دانشگاه قم افتتاح می‌شود.

سرهنگ حسینی گفت: برخی از خانواده‌های شهدا به کنگره ملی فتح خرمشهر که با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود اعزام می‌شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩٣, ١١:۴٣

   

پر مبحث ترین ها