سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: تقدیر از مذاکره کنندگان به خاطر عدم تسلیم در برابر زیاده خواهی‌ها

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:١۵    نسخه چاپی    
ما گفتیم برخی مسائل همانند اصل غنی سازی، سایت فردو، تعداد سانتریفیوژها به میزان لازم، رآکتور آب سنگین اراک و همچنین توسعه فناوری هسته ای قابل مذاکره نیست.
امام جمعه قم از تیم مذاکره کننده هسته ای به خاطر عدم تسلیم در برابر زیاده خواهی های آمریکا و غربی ها در مذاکرات اخیر تقدیر کرد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن 27 رجب سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص)اظهار داشت: پیامبر در این روز و در سن 40 سالگی مبعوث شدند. در روایات داریم اگر کسی 27 رجب را روزه بدارد ثوابش با 60 ماه برابری می‌کند.

وی بعثت پیامبر(ص) را برابر با اصل خلقت دانست و افزود: یکی از دستاوردهای مهم بعثت این است که پیامبران برای قسط و عدالت می‌آیند و قرآن نیز به پیامبر اکرم می‌فرماید فلسفه وجودی تو ایجاد عدالت در جامعه است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ابراز داشت: با مبعوث شدن پیامبر اکرم اخلاق در جامعه‌ای که دچار نااخلاقی و انحطاط بود گسترش یافت و فضای جامعه آن زمان عوض شد و پیامبران هم آمده‌اند تا مردم را به عبادت دعوت و از طاغوت جدا کنند.

اشغال خرمشهر زخمی جانکاه برای ملت بود

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه به سالروز فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: با آغاز جنگ خرمشهر بعد از 35 روز مقاومت و پایداری در 4 آبان 59 به اشغال دشمن درآمد که این اشغال زخمی جانکاه برای ملت ایران بود.

به گزارش مهر، امام جمعه قم با بیان اینکه بعد از 587 روز در سوم خرداد، خونین شهر آزاد شد، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند ملتی که از ایمان و بصیرت برخوردار باشد و اهل اقدام باشد در همه صحنه‌ها پیروز خواهد بود و دشمنان نیز آن زمان آمده بودند تا تهران را بگیرند اما در پایان جنگ دشمن با دست خالی و رسوایی خارج شد و ملت ایران با سرافرازی از صحنه جنگ بیرون آمد.

ضرورت به تصویر کشیدن صحنه‌های زیبای دفاع مقدس برای نسل آینده

وی تاکید کرد: امروز وظیفه نخبگان، عالمان حوزوی و دانشگاهی و همچنین هنرمندان این است که صحنه‌های زیبای دفاع مقدس را به تصویر بکشند چرا که نسل آینده نیازمند آشنایی از وقایع تاریخی دفاع مقدس است.
آیت الله حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به آغاز به کار اولین دوره مجلس شورای اسلامی در 7 خرداد گفت: مجلس به تعبیر رهبری نماد مردمسالاری نظام اسلامی است که دو وظیفه مهم قانونگذاری و نظارت را برعهده دارد.

نمایندگان نگاه ملی داشته باشند

عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از فعالیت های نمایندگان مجلس در این دوره اظهار داشت: امسال که رهبری سال را به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند مجلس شورای اسلامی باید قوانینی در راستای تحقق شعار سال و در تراز نظام اسلامی به تصویب برساند و موانع موجود در مسیر توسعه اقتصادی و فرهنگی را از میان بردارد.
خطیب جمعه قم تصریح کرد: نمایندگان باید نگاه ملی داشته باشند و برای کلان کشور تصمیم بگیرند و خودشان را معطوف به مسائل جدی نکنند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در بخش دیگری از خطبه های خود به موضوع مذاکرات هسته ای ایران اشاره کرد و با تقدیر از تیم مذاکره کننده در مذاکرات اخیر اظهار داشت: ما به تیم مذاکره کننده توصیه کردیم و گفتیم کاری نکنند دشمن هوس زیاده خواهی در مذاکرات داشته باشند که خوشبختانه در این دوره از مذاکرات اخیر تیم مذاکره کننده در مقابل زیاده خواهی های دشمنان ایستادگی کرد.

دشمن در عین تهدید نظامی به دنبال خلع سلاح ماست

آیت الله حسینی بوشهری افزود: ما گفتیم برخی مسائل همانند اصل غنی سازی، سایت فردو، تعداد سانتریفیوژها به میزان لازم، رآکتور آب سنگین اراک و همچنین توسعه فناوری هسته ای قابل مذاکره نیست.
وی ادامه داد: اخیرا غربی ها در یک ادعای مضحک گفته اند که درباره موشک ها هم باید مذاکره شود و باید به آنان گفت شما در عین تهدید نظامی ما می خواهید ما را خلع سلاح کنید اما مستکبران بدانند ره به جایی نخواهند برد و پیروزی نهایی از آن ملت ایران خواهد بود.

آیت الله بوشهری با بیان اینکه ما معتقدیم که تحریمها را نباید به مذاکرات گره زد، افزود: ایران اسلامی منابع طبیعی و انسانی سرشاری دارد و کلام گهربار رهبری که فرمودند اقتصاد ما باید درون زا باشد می بایست خط مشی مسئولان قرار گیرد.

وی در بخش پایانی خطبه های خود به موضوع استفاده از فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: شرایط امروز فضای مجازی همانند رودخانه در حال عبوری است که هر لحظه بر میزان آب آن افزوده می شود که اگر مسیر رودخانه را درست برنامه ریزی نکنیم و از تهدید به سیلاب شدن از آن فرصت نسازیم به سیلی بنیان افکن تبدیل خواهد شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: ما نمی خواهیم ملت را از فناوری های جدید محروم کنیم و معتقدیم باید برنامه ریزی درستی در خصوص استفاده از فضای مجازی داشته باشیم و نباید به این گفته بسنده کرد که ما به جوانانمان اعتماد داریم.

وی با بیان اینکه ما به جوانان خود اعتماد داریم اما به دشمن اعتماد نداریم، افزود: ما باید شبکه ملی اطلاعات را به عنوان زیرساخت ایجاد کنیم و باید همانند سایر کشورهای دنیا سیستم پالایش در این زمینه داشته باشیم و نباید جوانان را در این عرصه به دست دشمن سپرد و مسئولان نیز در اظهار نظرهای فرهنگی خود نباید به گونه ای صحبت کنند که به دست خودمان فرهنگ را به دست دشمن بسپاریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:١۵

   

پر مبحث ترین ها