سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نارضایتی برخی کشاورزان قمی از انتقال ساختمان جهاد کشاورزی شهرستان

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩٣, ١۶:١٧    نسخه چاپی    
کشاورزان با مراجعه به ساختمان جهاد شهرستان بسیاری از امور دیگر مربوط به کشاورزی را نیز که در همین خیابان قرار دارد به راحتی می‌توانند انجام دهند که با انتقال این ساختمان باید بین جاده اصفهان و خیابان امام در‌تردد باشند که این برای روستائیان بسیار مشکل است.
برخی از کشاورزان استان قم در پی برنامه‌ریزی برای انتقال ساختمان جهاد کشاورزی واقع در میدان امام خمینی(ره) به ساختمان مرکزی جهاد واقع در جاده اصفهان اعتراضاتی را مطرح کرده‌اند.

عدم رضایت تعدادی از کشاورزان از انتقال ساختمان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قم واقع در میدان امام به ساختمان مرکزی اداره کل جهاد کشاورزی واقع در جاده اصفهان موضوع نامه‌ای است که به امضاء تعداد زیادی از کشاورزان استان رسیده است.

امضاکنندگان این نامه که نسخه‌ای از آن را به دفتر خبرگزاری مهر در قم ارسال کرده‌اند، در توجیه اعتراض خود به این انتقال به موقعیت مکانی ساختمان جهاد کشاورزی شهرستان در میدان امام خمینی(ره) و در دسترس بودن سایر مراکز مربوط به کشاورزان همچون اداره کل دامپزشکی، شرکت توزیع فراورده‌های نفتی، اداره کل تعاونی‌های روستایی، ساختمان مرکزی بانک کشاورزی اشاره می‌کنند که با انتقال جهاد کشاورزی به جاده اصفهان کشاورزان و روستائیان مجبور می‌شوند برای انجام دیگر امور مربوط به کشاورزی بین جاده اصفهان و خیابان امام سرگردان باشند.

مشکل تردد روستائیان


در این رابطه رئیس خانه کشاورزان استان قم از نارضایتی از انتقال ساختمان جهاد کشاورزی شهرستان قم خبر می‌دهد و می‌گوید: مقصد همه مینی بوس و اتوبوس‌هایی که روستائیان را به قم می‌رسانند در گاراژهای نزدیک به میدان امام است و روستائیان به راحتی می‌توانند امور مربوط به کشاورزی خود را انجام دهند.

علی مومن در ادامه به ساختمان مرکزی بانک جهاد کشاورزی، مدیریت تعاون روستایی، اداره کل دامپزشکی و شرکت نفت که در خیابان امام مستقر هستند اشاره و بیان کرد: کشاورزان با مراجعه به ساختمان جهاد شهرستان بسیاری از امور دیگر مربوط به کشاورزی را نیز که در همین خیابان قرار دارد به راحتی می‌توانند انجام دهند که با انتقال این ساختمان باید بین جاده اصفهان و خیابان امام در‌تردد باشند که این برای روستائیان بسیار مشکل است.

انتقال ساختمان جهاد کشاورزی موجب سرگردانی روستائیان می‌شود


احمد قزآنی، یکی از کشاورزان استان قم در گفتگو با مهر، با بیان اینکه ساختمان جهاد کشاورزی شهرستان یکی از ادارات قدیمی شهر است، گفت: وجود این اداره باعث شده تا سایر ادارات دیگر که مرتبط با بخش کشاورزی هستند نیز حول و حوش این اداره شکل بگیرند.

وی ادامه داد: اداره کل دامپزشکی، داروخانه‌های دامپزشکی، شرکت توزیع فراورده‌های نفتی، اداره کل تعاونی‌های روستایی، ساختمان مرکزی بانک کشاورزی که اکثریت فعالیت کشاورزان با این بانک است و همچنین مراکزی که نهاده‌های دامی را توزیع می‌کنند در این خیابان قرار دارند.
وی ادامه داد: انتقال ساختمان جهاد کشاورزی به جاده اصفهان و با توجه به بعد مسافتی که با خیابان امام(ره) دارد موجب سرگردانی روستاییانی می‌شود که برای انجام بسیاری از امور به قم مراجعه می‌کنند.

تجمیع همه دستگاه‌های کشاورزی در یک مجتمع

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در گفتگو با مهر، اشکالات مطرح شده را درست نمی‌داند و معتقد است این اقدام برای ارائه خدمات بهتر به کشاورزان انجام می‌شود.
رضا سیار ادامه داد: برخلاف گفته برخی از کشاورزان، روستائیان بخش کهک، خلجستان و سلفچگان به ساختمان مرکزی جهاد کشاورزی نزدیکتر هستند و اینگونه نیست که بگوییم با انتقال ساختمان جهاد شهرستان همه کشاورزان در شهر سرگردان می‌شوند.

وی تصریح کرد: شعبه بانک کشاورزی در ساختمان مرکزی جهاد کشاورزی دایر است و سایر نهادهای وابسته به جهاد کشاورزی همچون اداره کل دامپزشکی نیز به یک ساختمان مرکزی منتقل می‌شوند و نیازی نیست که کشاورزان از این ساختمان به آن ساختمان بروند ضمن اینکه تجمیع همه دستگاه‌های کشاورزی در یک مجتمع نظارت به کار آنها برای انجام خدمت مطلوبتر به کشاورزان را آسانتر می‌کند و بطور قطع باعث کاهش شکایت کشاورزان از دستگاه‌ها خواهیم بود.

وی به وجود سایر نهادها همچون منابع طبیعی و محیط زیست در اطراف ساختمان مرکزی جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: این ارگان‌ها نیز به فعالیت‌های کشاورزی ارتباط دارند و تجمیع همه آنها در یک مسیر موجب کاهش سرگردانی و رفت و آمد کشاورزان خواهد شد.
وی مشکلات‌ ترافیکی محدوده خیابان امام و اعتراض اهالی این خیابان به پارک‌های غیر مجاز را یکی از دلایل انتقال جهاد کشاورزی شهرستان به ساختمان مرکزی جهاد واقع در جاده اصفهان اشاره کرد.

سیار ادامه داد: از سویی دیگر تمهیداتی انجام شده تا بسیاری از کشاورزان برای انجام فعالیت‌های خود در مراکز خدمات کشاورزی که در بخش‌ها استقرار دارند مراجعه کنند و نیاز چندانی به حضور در شهر قم نداشته باشند.

وی همچنین اعلام کرد: علاوه بر این اقدامات برای سهولت مراجعه کشاورزانی که در بخش مرکزی و قنوات قرار دارند مرکز خدمات کشاورزی برای این بخش در همان محل جهاد کشاورزی شهرستان باقی مانده و منتقل نمی‌شود تا کشاورزان این بخش به راحتی بتوانند به رفت و آمد خود برای انجام فعالیت‌های کشاورزی ادامه دهند و نیازی به حضور در ساختمان مرکزی جهاد نداشته باشند.
وی به نامه امضا شده بخشی از کشاورزان اشاره و عنوان کرد: بسیاری از این افراد از کم و کیف این انتقال و مزایای آن خبر ندارند و تنها با شنیدن خبر انتقال، اقدام به امضای نامه کرده‌اند در حالی که انتقال این مکان و تجمیع سایر مراکز وابسته در جهاد کشاورزی استان فواید بسیاری از لحاظ عبور و مرور، پارکینگ و در دسترس بودن سایر ارگان‌های وابسته برای کشاورزان دارد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩٣, ١۶:١٧

   

پر مبحث ترین ها