سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس کل بانک مرکزی: باید از بانکداری بدون ربا به سمت بانکداری اسلامی حرکت کنیم

سیف با بیان اینکه ساختار نرخ سود در نظام بانکی مورد توجه است، ابراز کرد: یکی از وظایف بانک‌ها رعایت حقوق ذی نفعان است و به گیرندگان تسهیلات نباید اجحاف شود.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما نباید بانکداری بدون ربا را بانکداری اسلامی تصور کنیم و باید از بانکداری بدون ربا به سمت بانکداری اسلامی حرکت کنیم.

ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی صبح امروز در دیدار با آیت‌لله حسینی بوشهری با بیان اینکه رشد قیمت‌ها در کشور کند شده است، گفت: آثار کند شدن رشد قیمت‌ها برای مردم قابل لمس است.
وی با اشاره به این‌که روز به روز افزایش قمیت‌ها در کشور از بین رفته است، اظهار داشت: خوشبختانه امروز در این مسأله به ثبات رسیده ایم.

رئیس بانک مرکزی ادامه داد: زیربنای رشد تولید در کشور به ثبات بر می‌گردد و نخستین قدم ما این است که ثبات را اقتصاد برگردانیم.
سیف با اشاره به بازار پر تلاطم سکه و دلار در سال گذشته، گفت: مردم به دلیل نگرانی از بازار آینده تصمیم به سرمایه گذاری در بلند مدت می‌کردند و به سراغ سکه و دلار می‌رفتند و همین مسئله سبب به هم ریختن بازار می‌شد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد، ابراز کرد: بانک مرکزی به دنبال منضبط کردن بانک‌ها است.
رئیس بانک مرکزی بیان کرد: بانک‌ها در سود سپرده به بیراهه می‌روند و نرخ سود باید از منطق خاصی برخوردار باشد.

سیف با اشاره به مطالبات بانک‌ها از دولت گفت: اگر مطالبات بانک‌ها از شرکت‌های دولتی وصول شود بانک‌ها قدرت بیشتری در ارائه تسهیلات خواهند داشت.
وی با بیان اینکه مطالبات بانک‌ها از دولت 75 هزار میلیارد تومان است، ‌افزود: در وصول مطالبات غیرجاری نیز هماهنگی خوبی با قوه قضائیه داریم.

به گزارش فارس،‌ رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه فعالیت‌های غیر مجاز بانکی را اطلاع رسانی کرده‌ایم، گفت: از مردم می‌خواهیم با دقت بیشتری پول‌ها خود را در جاهای امن مورد استفاده قرار دهند.
سیف با بیان اینکه ساختار نرخ سود در نظام بانکی مورد توجه است، ابراز کرد: یکی از وظایف بانک‌ها رعایت حقوق ذی نفعان است و به گیرندگان تسهیلات نباید اجحاف شود.

وی با بیان اینکه در بانکداری الکترونیک پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است گفت: تعداد کارت‌هایی که در اختیار مردم قرار دارد از هر نفر یک کارت بیشتر است.
رئیس بانک مرکزی با تأکید بر ضرورت توجه به بانکداری اسلامی اظهار کرد: ما نباید بانکداری بدون ربا را بانکداری اسلامی تصور کنیم و باید از بانکداری بدون ربا به سمت بانک‌داری اسلامی حرکت کنیم.
telegram 19dey.com
خنده    24 خرداد 1393 23:01
من بانک کشاورزی1میلیون قرض الحسنه گرفتمو تسویه کردم حالا پس از 6 سال به من از بانک کشاورزی زنگ زدن میگن بیا 11000000ریال جریمه واسه عدم تسویه بریز اینم بانکداری اسلامی
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩٣, ١١:۵۵

   

پر مبحث ترین ها