سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم: تعامل دولت با مراجع يك اصل محوري در دولت يازدهم است

حجت الاسلام صالحي منش با اشاره به دغدغه هاي علما و مراجع عظام در امور مختلف، گام برداشتن در مسير رفع اين نگراني ها و دغدغه هاي بجا را تكليف بزرگ مسؤلان عنوان و خاطرنشان كرد: مرجعيت علاوه بر مسائل ديني و معنوي، پاسخگوي نيازهاي مردم در همه زمينه ها هستند.
استاندار قم تعامل دولت با دفاتر مراجع تقلید را يك اصل محوري در دولت يازدهم دانست و گفت: مرجعيت ديني پاسخگوي نيازهاي مردم در همه زمينه‌هاست.

حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحي منش در اولين نشست شوراي راهبردي دولت با دفاتر مراجع كه با حضور نمايندگان دفاتر و بيوت آيات عظام و علما و در محل استانداري برگزار شد طي سخناني با تبريك اعياد شعبانيه، تشكيل چنين نشستي را در اين ايام فرخنده به فال نيك گرفت و بر لزوم استمرار آن تاكيد كرد.

استاندار قم با اشاره به اهميت تقويت ارتباط دولت با مراجع معظم تقليد و علما، آن را يك شاخص مهم در ارزيابي توفيقات دولت‌هاي پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي برشمرد و تصريح كرد: اين مساله به عنوان يك اصل محوري وراهبردي در دولت يازدهم مورد تاكيد و توجه قرار گرفته است.

حجت الاسلام صالحي منش با اشاره به دغدغه هاي علما و مراجع عظام در امور مختلف، گام برداشتن در مسير رفع اين نگراني ها و دغدغه هاي بجا را تكليف بزرگ مسؤلان عنوان و خاطرنشان كرد: مرجعيت علاوه بر مسائل ديني و معنوي، پاسخگوي نيازهاي مردم در همه زمينه ها هستند.

وي با اشاره به اهداف تشكيل اين نشست ، آن را گامي عملي در راستاي تقويت و ارتقاي بيش از پيش تعامل دولت با مراجع دانست و افزود: اين شورا در راستاي تاكيد ويژه رئيس جمهور، وظيفه شناسایی مطالبات و دغدغه هاي اصلي علما و حوزه‌های علمیه در زمينه هاي مختلف و انعكاس آن به مجموعه دولت را بر عهده خواهد داشت.

استاندار قم با تقدير از همراهي ها و حمايت هاي مؤثر مراجع معظم و علماي اعلام از برنامه ها و سياست هاي اجرايي دولت تدبير و اميد، ابراز اميدواري كرد كه در سايه تداوم اين همفكري ها و حمايت ها، دولت بتواند گام هاي بلندي را در جهت تحقق رهنمودهاي مشفقانه علما و صاحبان فضل و انديشه و حل مشكلات اساسي جامعه بردارد.

نمايندگان دفاتر و بيوت آيات عظام حاضر در اين نشست نيز ضمن استقبال از طرح استاندار قم در تشكيل شوراي راهبردي دولت با مراجع ، براي حضور فعال در اين نشست و انتقال ديدگاه ها و نقطه نظرات بينشي علما و مراجع عظام، اعلام آمادگي كردند.

كار فرهنگي در راستاي ترويج حجاب اسلامي در اولويت باشد

استاندار قم در ديدار اعضاي مركز ريحانه النبي ضمن تاكيد بر كار فرهنگي در زمينه حجاب اسلامي احساس مسئوليت همه مردم را راه حل اساسي مقابله با بدحجابي عنوان كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحي منش با بيان اينكه يكي از اصول اعتقادي در جامعه اسلامي حفظ حجاب است، گفت: بايد تلاش كنيم تا اين اصل را در كشور به صورت تمام و كمال اجرايي كنيم.
وی سيل عظيم تهاجم فرهنگي غرب عليه ملت ايران را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز غرب خسته از زورگويي ها همه ي تلاش خود را مي كند تا از طريق اشاعه فرهنگ هاي غلط اجتماعي از جمله بدحجابي و فساد اخلاقي به ايران اسلامي خدشه وارد كند.

مقام عالي دولت در استان تبعات سوء بدحجابي در جامعه را مورد توجه قرار داد و افزود: در اين راستا همه دلسوزان نظام و كساني كه احساس مسئوليت مي‌كنند بايد ورود پيدا كنند.

حجت‌الاسلام صالحي منش با بيان اينكه بايد جامعه نسبت به مسئله حجاب پذيرش داشته باشد، برخورد انتظامي با اين مسئله را داراي اثرات منفي دانست و افزود: بايد زمينه هايي را فراهم كنيم تا خود مردم در اين زمينه احساس مسئوليت كنند.

مقام عالي دولت در استان فعاليت مركز ريحانه النبي در مدارس و عضويت بيش از 1800 نفر از دانش آموزان 10 مدرسه استان قم در طرح حافظان حجاب را در راستاي فرهنگ سازي حجاب گامي موثر برشمرد و تصريح كرد: كار فرهنگي در راستاي ترويج حجاب اسلامي بايد در اولويت باشد.

استاندار قم با تاكيد بر استفاده از نظرات انديشمندان و پژوهشگران در رابطه با معضل بدحجابي، خاطرنشان كرد: هرگونه عمليات اجرايي در برخورد با بدحجابي بايد بر اساس فكر و انديشه و كار تحقيقاتي صورت پذيرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١٢:١٩

   

پر مبحث ترین ها