سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم:

بی تدبیری باعث از بین رفتن خودکفایی در تولید گندم شد

بعد از جنگ در بسیاری مسائل خصوصا تولید گندم به خودکفایی رسیدیم و همین جهادگران توانستند مجددا کشور را طی چند سال به خودکفایی برسانند اما بار دیگر بر اثر بی تدبیری عده‌ای موجب شد کشور آن جایگاه خود را در عرصه جهاد کشاورزی از دست بدهد.
استاندار قم با بیان اینکه با یک عزم ملی و اراده جدی و کار جهادی می‌توان اقدامات بزرگی انجام داد، گفت: بی تدبیری عده‌ای در گذشته باعث شد خودکفایی در تولید گندم از بین برود.

حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش در مراسم افتتاح 41 پروژه جهاد کشاورزی که ظهر سه شنبه در یک واحد تولید قارچ خوراکی برگزار شد، با اشاره به سفارش پیامبر اسلام(ص) در مورد اهمیت کشاورزی و دامداری، کشاورزی را کار مقدسی دانست و گفت: اگر با کار جهادی و رضایت خداوند همراه باشد یقیناَ پروردگار عالم چنان برکتی را در آن قرار خواهد داد که همه کشور از آن بهره خواهند برد.

استاندار قم ابراز کرد: امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب چنین روزی را روز جهاد اعلام کردند و مردم به یاری کشاورزان شتافتند تا زمان جنگ تحمیلی که حضرت امام(ره) جنگ را در الویت برنامه‌های کشور قرار دادند.

وی اظهار کرد: نیروهای جهادی در جنگ تحمیلی برای کمک به رزمندگان اسلام وارد جنگ شدند و لقب جهادگران بی سنگر را به خود اختصاص دادند.

حجت الاسلام صالحی منش تصریح کرد: بعد از جنگ در بسیاری مسائل خصوصا تولید گندم به خودکفایی رسیدیم و همین جهادگران توانستند مجددا کشور را طی چند سال به خودکفایی برسانند اما بار دیگر بر اثر بی تدبیری عده‌ای موجب شد کشور آن جایگاه خود را در عرصه جهاد کشاورزی از دست بدهد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: باید همه دست به دست هم دهیم و کشور را به همان جایگاه رفیع در تمام عرصه برسانیم.

استاندار قم تأکید کرد: می‌شود با یک عزم ملی و اراده جدی و کار جهادی اقدامات بزرگی انجام داد.

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به اینکه اگر دست به دست هم دهیم و همدیگر را یاری کنیم می‌توان در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولات بزرگی باشیم، عنوان کرد: با وجود مشکلاتی چون کم آبی و وضعیت بد اقتصادی و کمبود بودجه اگر همه مسؤلان عزم خود را در مدیریت کارها جهادی کنند یقینا خدا کمک می‌کند و به پیروزی دست می‌یابیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١٣:٠١

   

پر مبحث ترین ها