سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم:

هیچ قدرتی نمی‌تواند به ایران اسلامی نگاه تجاوز گرایانه‌ داشته باشد

وی با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که طوفان های جنگ و توطئه نمی‌تواند آن را بلرزاند، افزود: یکی از تحلیلگران اروپایی گفته تصور این که داعش به مرزهای ایران نزدیک شود خنده دار است چرا که ایران مثل سوریه، عراق و افغانستان نیست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: اگر پایبندی و اتحاد و همچنین پیروی از فرامین الهی و مطیع بودن رهبری را داشته باشیم این انقلاب مسیر خود را ادامه خواهد داد و اگر همه دنیا هم دست به دست هم دهند نمی‌توانند نسبت به کشور ما نگاه تجاوزگرایانه‌ای داشته باشند.

حجت الاسلام عباس اسکندری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با ارایه گزارشی از فعالیت‌های این سازمان اظهار داشت: در حال حاضر در استان قم 35 روحانی مستقر در شهرها و روستاها حضور دارند.

وی گفت: مجموعه اعزام‌های اداره کل تبلیغات استان قم در ایام مختلف از جمله ماه محرم، ایام فاطمیه و ماه مبارک رمضان به 3 هزار نفر می‌رسد و طلاب و روحانیون از سوی این سازمان به مناطق مختلف کشور اعزام می‌شوند که مجموعه برنامه‌های آنها اعم از سخنرانی و کلاس‌های مختلف برای جوانان و نوجوانان به بیش از 321 هزار جلسه می‌رسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم افزود: هیأت‌های مذهبی استان قم در سالهای اخیر سازماندهی شدند و برنامه های مختلفی با همکاری شورای هماهنگی هیئات مذهبی از جمله دوره‌های آموزشی برای مسئولین هیات‌ها و برگزاری کنگره‌های مختلف از جمله کنگره‌های عاشورایی برگزار شده است.

وی با بیان این که سالانه 3 هزار نفر از جوانان و نوجوانان در طرح اوقات فراغت این سازمان حضور می‌یابند گفت: جلسات گفتمان‌های دینی در مساجد، دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه از جمله برنامه‌های این سازمان است که تا کنون 800 جلسه گفتمان دینی در سطح استان برگزار شده است.

حجت الاسلام اسکندری عنوان کرد: علاوه بر فعالیت‌های سنتی فعالیت‌هایی در فضای مجازی داشته‌ایم و در سایت تبیان قم و همچنین با ایجاد شبکه اینترانت مساجد بحث های دینی در فضای مجازی پیگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی همواره بر حمایت‌های مردمی تکیه داشته و در اجرای برنامه های فرهنگی نیز همواره منویات علما و بزرگان حوزه را مورد توجه قرار داده ایم.

برپایی برنامه تفسیر در 400 مسجد قم

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با اشاره به قرار گرفتن در دهه پایانی ماه شعبان اظهار داشت: چندین سال است که دهه پایانی ماه شعبان به عنوان دهه غبارروبی مساجد نامگذاری شده که مردم و نمازگزارن در این دهه مساجد را غبارروبی می‌کنند و نیازمندی‌های مسجد را برطرف و آن را برای میهمانی پروردگار آماده می‌کنند.

وی همچنین گفت: در ماه مبارک رمضان امسال با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته علاوه بر برنامه های سخنرانی و جزء خوانی قرآن کریم در 400 مسجد قم برنامه تفسیر نیز برپا خواهد شد.

حجت الاسلام اسکندری ادامه داد: بحث‌های قرآنی در هیأت‌های مذهبی نیز در دستور کار است و به دلیل تقارن طرح اوقات فراغت با آغاز ماه مبارک رمضان برنامه های مختلف دینی و مذهبی در 120 پایگاه و با حضور 3 هزار نفر از جوانان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد و فرهنگ گفت: 37 طرح جهادی در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم تعریف شده که با شروع ماه مبارک رمضان این طرح‌ها را اجرایی خواهیم کرد که عمدتاً به بهره گیری از کمک‌های مردمی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با حساس خواندن شرایط منطقه‌ای گفت: در این شرایط حساس جهانیان مبهوت اتحاد و همدلی ایرانیان شدند.

وی گفت: منطقه خاورمیانه امروز عرصه جولانگاه عامل خود فروخته و دشمنان اسلام است که به جان مسملین افتاده‌اند و کشتارهای وسیعی انجام می‌دهند که البته همه این برنامه‌ها اهدافش ضربه زدن به ایران اسلامی است.

ایران تنها کشوری است که طوفان‌های جنگ و توطئه نمی‌تواند آن را بلرزاند

حجت الاسلام اسکندری اضافه کرد: 35 سال است که ملت ایران با پایبندی به مواضع دینی و اسلامی و با پیروی از علما و مراجع و لبیک گویی به فرمان رهبری آب پاکی را روی دست مستکبرین عالم ریخته و آنان را مایوس کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که طوفان های جنگ و توطئه نمی‌تواند آن را بلرزاند، افزود: یکی از تحلیلگران اروپایی گفته تصور این که داعش به مرزهای ایران نزدیک شود خنده دار است چرا که ایران مثل سوریه، عراق و افغانستان نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم تصریح کرد: دشمنان 35 سال مردم ما را امتحان کرده‌اند و دیدند با وجود نیروهای نظامی اعم از سپاه پاسداران، ارتش و بسیج این اطمینان وجود دارد که هیچ قدرتی نمی‌تواند به نظام اسلامی نگاه چپ کند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که دشمنان این آرزوی خود را به گور خواهند برد که نسبت به انقلاب و رهبری بتوانند کوچکترین نگاه تجاوزگرایانه‌ای داشته باشند، افزود: اگر پایبندی و اتحاد و همچنین پیروی از فرامین الهی و مطیع بودن رهبری را داشته باشیم این انقلاب مسیر خود را ادامه خواهد داد و اگر همه دنیا هم دست به دست هم دهند نمی‌توانند نسبت به کشور ما نگاه تجاوزگرایانه‌ای داشته باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٣-١٣٩٣, ١٧:۴۶

   

پر مبحث ترین ها