سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بنايي: ماندگاری هیئت‌های مذهبی مرهون کمک‌های مردمی است

وقتی مردم در اداره هیئت‌های مذهبی نقش داشته باشند با رغبت بیشتری در برنامه‌های هیئت‌ها شرکت می‌کنند اما اگر بودجه‌های بی‌حساب و کتاب در مقطع خاصی به هیئت‌ها داده شود و در سال‌های بعد قطع شود ممکن است به برنامه‌های تشکل‌های دینی لطمه وارد کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم مردمی بودن را از افتخارات هیئت‌های مذهبی دانست و گفت: ماندگاری تشکل‌های مذهبی به واسطه کمک‌های مردمی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی بنایی پیش از ظهر شنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی جشنواره قرآنی، فرهنگی و ورزشی هیئات مذهبی قم که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و اعضای شورای هیئت‌های مذهبی در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، بروز بسیاری از نابردباری‌ها و معضلات اجتماعی و فرهنگی را در نتیجه دوری از آموزه‌های وحیانی قرآن کریم دانست و تاکید کرد: قرآن و عترت، تضمین کننده سعادت دنیوی و اخروی انسان‌هاست.

وی هیئت‌های مذهبی را مستعدترین مکان برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی ذکر کرد و افزود: در فصل بهار قرآن از هیئت‌های مذهبی استان قم انتظار می‌رود اهتمام جدی‌تری به برگزاری محافل قرآنی داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم تاکید کرد که فعالیت‌های قرآنی در هیئت‌های مذهبی با محور دارالقرآن الکریم انجام شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

حجت‌الاسلام بنایی ویژگی بارز هیئت‌های مذهبی را مشارکت خالصانه مردم در تامین هزینه و اداره این تشکل‌ها ذکر کرد و با اشاره به محدودبودن منابع مالی دولت اظهار کرد: کمک به تشکل‌های مذهبی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی وظیفه دینی و ذاتی ماست ولی منابع مالی استانداری بسیار محدود است.

وی در عین حال کمک‌های مردمی را دلیل اصلی ماندگاری تشکل‌های مذهبی ذکر کرد و با تشریح برخی آسیب‌های کمک نقدی به برخی هیئت‌های مذهبی در دولت قبلی با اهداف خاص سیاسی تاکید کرد: وقتی مردم در اداره هیئت‌های مذهبی نقش داشته باشند با رغبت بیشتری در برنامه‌های هیئت‌ها شرکت می‌کنند اما اگر بودجه‌های بی‌حساب و کتاب در مقطع خاصی به هیئت‌ها داده شود و در سال‌های بعد قطع شود ممکن است به برنامه‌های تشکل‌های دینی لطمه وارد کند.

در این جلسه پیرامون جشنواره قرآنی، فرهنگی و ورزشی هیئات مذهبی قم تبادل نظر شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٣-١٣٩٣, ١٧:۵٨

   

پر مبحث ترین ها