سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آزاد: هنرمندان از تغيير مديريتي در حوزه هنري قم دلهره دارند

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩٣, ١١:٢٠    نسخه چاپی    
اين بازیگر و كارشناس نمايش با بيان اينكه هنرمندان صاحبخانه امور هنري هستند گفت: ما دوست داريم كساني كه بر مسند استيجاري مديريت فعاليت مي‌كنند رويكردي داشته باشند كه بتوانيم مسير كه به طور خودجوش توسط عده‌اي جوان انقلابي ايجاد شده تداوم يابد.
مدرس و کارگردان تئاتر گفت: هنرمندان استان قم از تغییر مدیریتی در حوزه هنری دلهره دارند.

محمدرضا آزاد شامگاه دوشنبه در مراسم توديع و معارفه رئيس حوزه هنري استان قم اظهار کرد: هنرمندان استان امروز حال و هواي غريبي دارند؛ از يك طرف طعم ترديد و دلهره از چيزي كه هست و نكند خراب شود و از سوي ديگر تازگي و اميد و جواني. به اين دليل حال هنرمندان حال عجيبي است.

وي با تشريح روند شكل‌گيري گروه‌هاي انقلابي هنري و به دنبال آن حوزه هنري گفت: بعد از انقلاب جمعي از هنرمندان به صورت خودجوش جايي را به نام حوزه هنري براي خود پاتوق كردند تا در زمينه هنر انقلاب كار كنند. اين مركز بعدها به دليل تشكيلات اداري به حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي تبديل شد.

وي ادامه داد: در سال 80 كه جلسه توديع و معارفه در اين مركز برگزار شد ما دلهره و ترديد داشتيم كه چه خواهد شد. بعد از آقاي مصطفوي، مديريت حوزه هنري به آقاي فرجي واگذار شد و امروز شاهد تغيير و تحول ديگري هستيم و ما بايد دلهره داشته باشيم.

همیشه در بیم و امید بودیم

آزاد اظهار كرد: حافظه تاريخي اين را به ما مي‌گويد كه وقتي تغيير و تحول در سطح مديريت حوزه هنري انجام مي‌شود دلهره ما را مي‌گيرد و ما هنرمندان قم هميشه در بيم و اميد بوديم.

اين بازیگر و كارشناس نمايش با بيان اينكه هنرمندان صاحبخانه امور هنري هستند گفت: ما دوست داريم كساني كه بر مسند استيجاري مديريت فعاليت مي‌كنند رويكردي داشته باشند كه بتوانيم مسير كه به طور خودجوش توسط عده‌اي جوان انقلابي ايجاد شده تداوم يابد.

وي با اشاره به بالابودن ظرفيت هنري در استان قم تصريح كرد: بسياري از هنرمندان مطرح كشور از تربيت يافتگان حوزه هنري قم هستند.

بازیگر سیاسی نباشید

آزاد به برخي از كارهاي بزرگي كه در دوره مديريت فرجي به نتيجه رسيده اشاره كرد و افزود: شهادت مي‌دهم آقاي فرجي براي هنر قم خيلي زحمت كشيد.

وي خطاب به فرجي گفت: شما در ابتداي پذيرش رياست حوزه هنري قم، هنرمند نبوديد ولي به هنرمندان خيلي كمك كرديد، زحمت هنر و هنرمند را شناختيد.

اين كارشناس نمايش همچنين خطاب به معلمي سرپرست جديد حوزه هنري قم اظهار كرد: توقع داريم شما مديري باشيد كه قدر هنر و هنرمند را بدانيد، هنر و هنرمند را درك كنيد و بازيگر سياسي نباشيد. ما هنرمندان در راستاي اهدافي كه براي تحقق آنها خون دل خورديم و راه برگشت نداريم دست شما را مي‌فشاريم و مي‌خواهيم شما هم در همين مسير حركت كنيد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩٣, ١١:٢٠

   

پر مبحث ترین ها