سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرهنگ قدمی هشدار داد:

کلاهبرداران در قم با اسکناس‌های تقلبی روس طلا می‌خرند

از ابتدای سال جاری تاکنون چندین پرونده در پلیس آگاهی استان قم تشکیل شده که کلاهبرداران، اسکناس غیر معتبر روسی را در پی خرید طلا و جواهرات از زنان سالخورده می‌پردازند.
رئیس پلیس آگاهی استان قم از شیوه جدید کلاهبرداری سخن گفت و اظهار کرد: کلاهبرداران در پی خرید طلا و جواهرات از زنان سالخورده، اسکناس غیر معتبر روسی پرداخت می‌کنند.

سرهنگ مهدی قدمی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون چندین پرونده در پلیس آگاهی استان قم تشکیل شده که کلاهبرداران، اسکناس غیر معتبر روسی را در پی خرید طلا و جواهرات از زنان سالخورده می‌پردازند.
وی با بیان اینکه تعداد کلاهبرداران 2 نفر و در مواردی 3 نفر گزارش شده، تصریح کرد: این افراد با پرسه زنی در اطراف بانک‌ها و یا سطح شهر نسبت به شناسایی سوژه‌های خود که اغلب زنان سالخورده و کم سواد هستند، اقدام می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم بیان کرد: کلاهبرداران پس از برقرای ارتباط و آشنایی مختصر، یکی از آنها اعتماد سوژه را جلب و با انجام مانور متقلبانه همدست خود را فردی خارجی معرفی می‌کند که اخیراً به ایران آمده و قصد خرید طلاجات را دارد.
قدمی اظهارکرد: در ادامه متهم ردیف دوم با دادن انگشتر طلای خود به فرد به ظاهر خارجی، مبالغی اسکناس از وی دریافت و اظهار شادمانی و شگفتی می‌کند که چند برابر پول انگشتر خود را پول خارجی اخذ کرده و سپس متهم ردیف اول به سوژه مورد نظر اعلام می‌کند که اگر طلاهای خود را به فرد خارجی بفروشد سود و منفعت زیادی خواهد برد و با اصرار، مالباختگان جواهرات همراه خود را از قبیل: انگشتر، النگو، گردنبند و... تحویل داده و چندین برگ اسکناس خارجی تقلبی دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: مالباختگان با مراجعه به صرافی برای تبدیل پول متوجه می‌شوند که فاقد ارزش بوده و مورد کلاهبرداری واقع شده‌اند.
به گزارش مهر، رئیس پلیس آگاهی استان قم از هموطنان خواست، در صورت شناسایی مته‌مان از طریق شماره تلفن‌های 0252182749 - 0252182725 به پلیس آگاهی استان قم اطلاع دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٣, ٢٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها