سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش 5 برابری تحویل گندم به سیلوها در قم

امسال برخلاف سال گذشته قبل از زمان شخم زدن زمین برای کشت گندم، قیمت تضمینی خرید گندم توسط دولت اعلام شد و این موجب خوشحالی کشاورزان و در نتیجه افزایش سطح زیر کشت گندم در قم شد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی استان قم گفت: امسال به دلیل اعلام به موقع قیمت تضمینی گندم توسط دولت، سطح زیر کشت گندم و همچنین تحویل گندم‌ها به سیلو در قم افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشت.

فرهاد زارعی در گفتگو با مهر از اتفاق پیش بینی نشده‌ای خبر داد و اظهار کرد: امسال برخلاف سال گذشته قبل از زمان شخم زدن زمین برای کشت گندم، قیمت تضمینی خرید گندم توسط دولت اعلام شد و این موجب خوشحالی کشاورزان و در نتیجه افزایش سطح زیر کشت گندم در قم شد.
سال گذشته قیمت تضمینی گندم علاه بر دیر اعلام شدن بسیار پایین، 800 تومان بود که موجب نارضایتی کشاورزان شد و آنها همچنین این قیمت را در برابر هزینه‌هایی که برای کاشت، داشت و برداشت گندم انجام داده‌اند منصفانه نمی‌دانستند و مسئولان پیش بینی کردند که با ادامه این روال سطح زیر کشت و تحویل گندم به سیلو در سال های آینده کاهش یابد که خلاف آن در سال جاری اتفاق افتاد.

قیمت تضمینی گندم در سال جاری به موقع و 1050 تا 1070 تومان اعلام شد و به گفته مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی استان قم این اعمال موجب شد تحویل گندم به سیلوها با 6 برابر افزایش به 21 هزار تن برسد در حالی که سال گذشته کشاورزان فقط چهار هزار تن گندم به سیلوها تحویل دادند و بیشتر گندم در بازار آزاد به فروش رفت.
به گفته فرهادی امسال قیمت خرید گندم در بازار آزاد حدود هزار تومان بوده است.

وی همچنین ابراز کرد: 21 هزار تن گندم میزانی است که تاکنون کشاورزان به سیلوها تحویل داده اند و تحویل گندم هنوز ادامه دارد و پیش بینی می شود تا 25 هزار تن نیز برسد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی قم با بیان این که به کشاورزان بدهی ای نداریم، تصریح کرد: تا 24 ساعت پول کشاورزان به حسابشان واریز می شود و در این مورد مشکلی نداریم.

وی افزود: گندم های خریداری شده از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند و هیچ گندمی به دلیل آسیب هایی همچون آفت و سل زدگی از سیلوها بازنگشت.
فرهادی یادآور شد: درحال حاضر نزدیک به 80 هزار تن گندم در سیلوها موجود است و با اختلاط گندم موجود و تازه تمام تلاش خود را برای داشتن آردی مرغوب برای نانوایان انجام می دهیم تا نان قم همواره دارای رتبه برتر باشد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٣, ٢٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها