سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نسبت به سال گذشته؛

اهدای خون طی ماه رمضان در قم 20 درصد افزایش داشته است

طی 9 روز اول ماه مبارک رمضان 733 مورد خونگیری در پایگاه‌های اهدای خون استان انجام شده که این تعداد در سال گذشته 589 مورد بوده و در سال جاری 20 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل انتقال خون استان قم گفت: اهدای خون در قم طی 9 روز اول ماه مبارک رمضان 20 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.

مرتضی نوریان در گفتگو با مهر اظهار داشت: طی 9 روز اول ماه مبارک رمضان 733 مورد خونگیری در پایگاه‌های اهدای خون استان انجام شده که این تعداد در سال گذشته 589 مورد بوده و در سال جاری 20 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه دو پایگاه خونگیری طی ماه رمضان در استان فعال هستند، عنوان داشت: پایگاه مرکزی خونگیری واقع در خیابان 15 خرداد روزانه از ساعت هفت و 30 دقیقه تا 13 آماه خونگیری از مراجعه کنندگان است.

مدیرکل انتقال خون استان قم ابراز کرد: مرکز خونگیری روح الله نیز شب‌ها بعد از افطار از ساعت 21 و 30 دقیقه تا یک بامداد برای خونگیری از همشهریان فعالیت می‌کند.
نوریان تصریح کرد: روزانه 70 تا 80 نفر به دو پایگاه مذکور مراجعه می‌کنند و از همشهریان تقاضا داریم به دلیل ازدحام مراکز خونگیری در شب‌های قدر روزهای دیگر به مراکز مراجعه کنند تا بتوان خدمات را آسان ارائه داد.

وی یادآور شد: شب‌های قدر نیز مراکز فعال هستند و در صورت نیاز در آن شب‌ها مدت زمان فعالیت مراکز افزایش می‌یابد.
مدیرکل انتقال خون استان قم افزود: پایگاه انتقال خون قم نیاز به فراورده‌های خونی و درمانی استان را برآورده کرده و مشکلی در کمبود خون نداریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۴-١٣٩٣, ٠١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها