سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی: مردم قم نیازمند امکانات بهداشتی و درمانی با بهترین کیفیت هستند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، با بیان اینکه شرایط دولت به گونه‌ای است که نمی‌تواند به همه این مسائل رسیدگی کند، گفت: شرایط به گونه ایست که حتی پول نفتی را که فروخته‌ایم به سختی می‌توانیم وارد کشور کنیم و رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای که با کارگزاران داشته‌اند بار دیگر توصیه کردند باید یر اقتصاد مقاومتی تکیه کنید.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت قم نیازمند امکانات بهداشتی و درمانی با بهترین کیفیت هستند و این را نمی‌توان انکار کرد که اکثر مراکز درمانی توسط خیرین ایجاد شده و دولت نمی‌تواند از عهده همه آنها برآید.

حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی قبل از ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح بخش همودیالیز بیمارستان شهید بهشتی قم، در سخنانی ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع)، گفت: پیامبر اسلام فرمودند دو گل من در دنیا حسین و حسن(ع) هستند و این دو نور چشم من‌ هستند.

وی یکی از ویژگی‌های برجسته امام حسن(ع) را حسن خلق ایشان دانست و اظهار کرد: امام حسن(ع) با زیردستان حتی باغبان خود با مهربانی رفتار می‌کردند و باید کارفرمایان ما اینگونه باشند و نسبت به زیردستان خود با ملایمت رفتار کنند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری به ماه رمضان اشاره کرد و این ماه را از بهترین ماه‌ها در سال نام برد و گفت: اکنون که شب‌های قدر را در پیش داریم باید از این شب‌ها کمال استفاده را ببریم که تمام مقدرات انسان در این شب‌ها رقم می‌خورد.

وی تصریح کرد: انسان باید به عاقبت خود و روز قیامت بیاندیشد که خداوند در قرآن از روز قیامت با نام‌هایی چون روز حسرت، ندامت و پشیمانی یاد کرده است و باید قبل از فرارسیدن مرگ خود را برای آن آماده و توشه‌ای تهیه نماییم.
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی انفاق را از بهترین اعمال دانست و افزود: عمل صالح و کار خیر باید خالص باشد تا مورد قبول درگاه خداوند قرار بگیرد.

شهر قم از ابتدا بر تشیع بنا نهاده شده است

وی در سخنان خود با اشاره به جمعیت قم، تصریح کرد: تراکم جمعیت در قم به دلیل وجود حرم حضرت معصومه (س) و جمکران و نیز حوزه علمیه که در دنیا از نظر مرجعیت علمی حرف اول را می‌زند زیاد است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه شهر‌های کشور از ابتدا شیعه نبودند افزود: شهر قم از ابتدا بر تشیع بنا نهاده شده بود.
وی تأکید کرد: یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت قم نیازمند امکانات بهداشتی و درمانی با بهتربن کیفیت هستند و این را نمی‌توان انکار کرد که اکثر مراکز درمانی توسط خیرین ایجاد شده است و دولت نمی‌تواند از عهده همه آ‌نها برآید.

تأکید بر اقتصاد مقاومتی

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، با بیان اینکه شرایط دولت به گونه‌ای است که نمی‌تواند به همه این مسائل رسیدگی کند، گفت: شرایط به گونه ایست که حتی پول نفتی را که فروخته‌ایم به سختی می‌توانیم وارد کشور کنیم و رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای که با کارگزاران داشته‌اند بار دیگر توصیه کردند باید یر اقتصاد مقاومتی تکیه کنید.

به گزارش مهر، وی در خصوص مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند اگر می‌خواهید بروید مذاکره کنید بروید ولی من نسبت به آن خوش بین نیستم.
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی بیان کرد: دشمن با ما کینه دیرینه دارد و اگر با ما کنار آید با جمهوری اسلامی نمی‌تواند کنار بیاید و گناه ما در دنیا همین است که می‌خواهیم بنده خدا باشیم نه بنده طاغوت.

حمایت برخی کشورهای مسلمان از رژیم صهیونیستی

وی به حملات رژیم اشغالگر صهیونیست بر فلسطین اشاره کرد و گفت: امروز صحنه‌هایی که از اقدامات این رژیم در رسانه پخش می‌شود باعث تأسف است و نفت برخی کشور‌های به ظاهر مسلمان در هواپیماهای این رژیم ریخته می‌شود تا به پرواز درآیند و فلسطین را بمباران کنند.

وی با بیان اینکه شورای امنیت به شورای ضد امنیت تبدیل شده است، گفت:غربی‌ها با حمایت‌های خود شمشیر این رژیم جنایتکار را تیز می‌کنند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه ایران کاملا بیدار و هوشیار هستند و در این شب‌ها برای حفظ نظام و رهبری دعا کنید و از خدا بخواهید تا این پرچم هرچه زود‌تر به دست صاحب اصلی آن برسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩٣, ٢٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها