سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اجرای مراسم ثبت نام اکرام و ایتام همزمان با 21 ماه مبارک رمضان در قم

وی با اشاره به اینکه برنامه حامی یابی ایتام در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان در میدان آستانه اجرا خواهد شد، بیان کرد: در این روز طرح «شفا» با هدف حامی یابی برای نیازمندان و کسانی که دارای بیماری صعب‌العلاج هستند نیز به اجرا خواهد رسید.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با اشاره به اینکه برنامه حامی یابی ایتام در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان در میدان آستانه اجرا خواهد شد، بیان کرد: در این روز طرح «شفا» با هدف حامی یابی برای نیازمندان و کسانی که دارای بیماری صعب‌العلاج هستند نیز به اجرا خواهد رسید.

عبدالله جلالی با بیان اینکه از 15 رمضان که مصادف با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) است تا 21 ماه رمضان که سالروز شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع) است هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان نامگذاری شده است، اظهارداشت: گرچه رویکرد ماه مبارک رمضان حمایت از فقرا و ایتام است و مردم از ابتدای این ماه در ابعاد مختلف توجه ویژه‌ای به امر حمایت و کمک به ایتام و نیازمندان داشتند اما در این هفته به ویژه در روز بیست و یکم ماه رمضان تجلی فعالیت‌های خیرخواهانه در رسیدگی به ایتام و نیازمندان در بخش حمایت‌های مادی و معنوی در استان قم شکل خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه برنامه حامی یابی ایتام در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان در میدان آستانه اجرا خواهد شد، بیان کرد: در این روز طرح «شفا» با هدف حامی یابی برای نیازمندان و کسانی که دارای بیماری صعب‌العلاج هستند نیز به اجرا خواهد رسید.
جلالی افزود: در این طرح‌ها مردم می‌توانند با حداقل مبلغ پایه 30 هزار تومان حمایت مادی و معنوی خود را از یک یا چند یتیم یا بیماران صعب‌العلاج اعلام کرده و در این کار خیر سهیم شوند. هدف از قراردادن این مبلغ این است که از همه ظرفیت‌ها و توان‌های مالی مردم در امور ایتام و فقرا بهره بگیریم و کسانی که بتوانند مبالغ بیشتری کمک کنند می‌توانند تعداد ایتام و یا بیماران بیشتری را زیرپوشش خود قرار دهند.

به گزارش مهر، وی با اشاره به حضور پرشور مردم قم در چنین مناسبت‌هایی در سال‌های گذشته تاکید کرد: استان قم نشان داده در بحث رسیدگی به ایتام و حمایت از نیازمندان حماسه ساز و پیشگام است و امیدواریم در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان شاهد حضور حداکثری مردم با هر نیت و هر توان مالی باشیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با تاکید بر اینکه مقصود از حمایت اجتماعی از نیازمندان صرفاً حمایت‌های مادی نیست، خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم به این خانواده‌ها محبت کنیم، جایگاه بدهیم و آنها را مورد تکریم قرار دهیم و گاهی اوقات نیز می‌توانیم با تخصص‌های خود به این خانواده‌ها کمک کنیم و بر این اساس حمایت‌های اجتماعی شامل کمک‌های مادی و معنوی است و همه اقشار مردم با هر توانی می‌توانند در این زمینه پیشگام باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩٣, ١۵:٢۴

   

پر مبحث ترین ها