سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: موشک‌های مقاومت، خواب را از صهونیست‌ها گرفته است

با توجه به جنایات گروه‌های تکفیری و داعش در عراق مسئولان این کشور باید همدلی را فراموش نکنند و با واسطه جایگاه‌های سیاسی به سمت اختلاف و دودستگی نروند.
خطیب جمعه قم تصریح کرد: موشک‌های مقاومت با برد 140 کیلومتر خواب راحت را از چشمان صهیونیست‌ها گرفته است و با عنایت خدا آنها را زمین گیر خواهد ساخت.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه های نمازجمعه این هفته، افزود: حال و هوای دنیا این گونه است که ظالمان صف کشیده‌اند و مظلومان زیربار ظلم و ستم جان می‌دهند به ویژه با توجه به جنایات صهیونیست‌ها امیدواریم با راهپیمایی روز قدس ضربه مهلک و جان فرسایی به دشمنان اسلام ناب محمدی وارد شود.
آیت الله حسینی پیرامون شرایط فعلی عراق نیز گفت: با توجه به جنایات گروه‌های تکفیری و داعش در عراق مسئولان این کشور باید همدلی را فراموش نکنند و با واسطه جایگاه‌های سیاسی به سمت اختلاف و دودستگی نروند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت ترک گناه و معصیت در زندگی عنوان کرد: در شب‌های قدر خود را برای دوری از گناه مهیا سازیم و بدانیم که گناه و تعدی نسبت به مرزهای الهی ظلم به نفس می باشد و اگر فردی به دنبال گناه برود علیه خودش اقدام کرده است.
آیت الله حسینی بوشهری مصیبت و گرفتاری را از دیگر آثار گناه برشمرد و اظهارداشت: هرچند برخی از مصیبت های دنیوی امتحان الهی است اما باید توجه داشت که بسیاری از گرفتاری‌ها و مصیبت‌ها ریشه در گناه و معصیت دارد و اگر انسان از مرزهای الهی عبور کرد گرفتار مشکلات و مصیبت‌های زیادی می شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ادامه داد: یکی از نکات قابل توجه آن است که در هر دوره‌ای انسان گناه جدیدی را بدعت گذاری می‌کند که این خود معصیت بزرگی است برای نمونه در گذشته پای ماهواره نشستن آن هم در ماه رمضان وجود نداشت اما در جامعه می‌بینیم متاسفانه این گناه وجود دارد و مصیبت‌هایی که گرفتار می‌شویم هم در پرتو این گناهان است.
به گزارش ایسنا، آیت الله حسینی بوشهری در خطبه‌های دوم نمازجمعه با اشاره به رویدادهای مهم این هفته گفت: این روزها مصادف با شهادت مولا است شخصیتی که صاحب فضایل و مکارم زیادی است امیرالمومنین(ع) یک فداکار دینی بود که تا پای جان مظلومانه زیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۴-١٣٩٣, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها