سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت السلام نمازي اعلام كرد:

توجه ويژه وزارت کشور به پیوست دینی و اسلامی طرح‌ها

بروز شده : ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٢:٠٨    نسخه چاپی    
وزارت کشور این آمادگی را دارد که برای کارآمدی طرح‌های عفاف و حجاب و ... با حوزه‌های علمیه خواهران همکاری بیشتری داشته باشد.
مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت، گفت: وزارت کشور به مسئله دینی کردن امور و پیوست دینی و اسلامی طرح‌ها توجه ویژه‌ای دارد.

حجت‌الاسلام داود نمازی قبل از ظهر یکشنبه در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، اظهار کرد: بزرگان حوزه و ائمه جمعه و جماعت دیدگاه‌ها و دغدغه‌هایی پیرامون مسائل اجرایی کشور دارند که این نقطه نظرات در دیدارهایی که با این بزرگواران داریم جمع بندی و به وزیر کشور منتقل می‌شود.

وی با اعلام آمادگی برای تعامل با استانداران کشور پیرامون همکاری در توسعه حوزه‌های علمیه خواهران، تصریح کرد: ما معتقدیم طلبه‌های خواهر به دلیل ماهیت دروسی که در حوزه‌های علمیه فرا می‌گیرند، تاثیر سریع‌تری بر اصلاح رفتار اعضای خانواده و اطرافیانشان دارند، بنابراین وزارت کشور این آمادگی را دارد که برای کارآمدی طرح‌های عفاف و حجاب و ... با حوزه‌های علمیه خواهران همکاری بیشتری داشته باشد.

مشاور وزیر کشور نگاه دینی به طرح‌ها را یکی از موارد مورد اهتمام وزارت کشور ذکر کرد و افزود: درست است که مصوبات شوراهای اسلامی برای انطباق قانونی در فرمانداری‌ها بررسی می‌شود ولی باید نگاه دینی و شرعی این مصوبات نیز لحاظ شود، بنابراین در صدد ایجاد گروه فقهی با مشارکت مرکز مطالعات وزارت کشور هستیم تا نگاه دینی را در مسائل مختلف وارد کنیم.

حجت‌الاسلام نمازی تاکید کرد: ما به دنبال این هستیم که اگر طرحی از سوی وزارت کشور به استانداری‌ها ابلاغ می‌شود نگاه فقهی و دینی به آن پیوست شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٢:٠٨

   

پر مبحث ترین ها