سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام سعیدی: کنترل جمعیت مسلمانان ریشه در تفکر صهیونیست ها دارد

بروز شده : ٧-٠۵-١٣٩٣, ١٢:١٨    نسخه چاپی    
امام جمعه قم افزود: ملتهای مسلمان باید از گسترش صهیونیست ها جلوگیری کنند که این امر جز با عزم بین همه کشورهای اسلامی امکان پذیر نیست.
امام جمعه قم با بیان اینکه کنترل جمعیت ریشه در تفکر صهیونیستی دارد و باید با آن مبارزه کرد، بر ازدیاد نسل مسلمانان در کشورهای اسلامی تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمين سید محمد سعیدی در خطبه های نماز عید فطر که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به راهپیمایی روز قدس و تشکر از حضور گسترده مردم در این راهپیمایی گفت: با تجاوز و ارتکاب جنایات در غزه مشخص شد که از نظر متجاوزین صهیونیستی مسئله قدس یک مسئله تمام شده نیست و کسی خیال نکند صهیونیست ها و حامیان آنها می خواستند تنها فلسطین را اشغال کنند و تنها یک کشور را ایجاد کنند بلکه این مسئله تمام نشده است.

وی با اشاره به اهداف صهیونیست ها در تشکیل کشور اسرائیل گفت: اسرائیل کنونی نمی تواند کاملا اهداف صهیونیست ها را تامین کند بلکه آنها به دنبال ایجاد یک کشور در سرزمین های بزرگ تر با جمعیت بیشتر از آنچه که هست هستند.

سعیدی ادامه داد: آمارها حاکی از رشد جمعیت مسلمانان فلسطینی در سرزمین های اشغالی است که این رشد جمعیت بیشتر از مهاجرین صهیونیستی است بنابراین اسرائیلی ها برای مبارزه با افزایش جمعیت مسلمانان فلسطینی در طول سالهای زیادی دست به قتل عام و کشتار فلسطینی ها زده اند و در دیگر کشورها همچون سوریه، لبنان و عراق توسط تکفیری ها و داعشی ها دست به کشتار و قتل عام شیعیان و مسلمانان می زنند.

امام جمعه قم افزود: ملتهای مسلمان باید از گسترش صهیونیست ها جلوگیری کنند که این امر جز با عزم بین همه کشورهای اسلامی امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: مسلمانان باید به دنبال ازدیاد نسل باشند و کنترل جمعیت ریشه در تفکر صهیونیستی دارد و باید با آن مبارزه کرد.

سعیدی در ادامه با اشاره به ماه مبارک رمضان عنوان کرد: خداوند این 30 روز را قرار داد تا انسانها طی این 30 روز با خدا مناجات و ارتباط خاصی برقرار کنند و بتوانند در خود تعقل کافی داشته باشند. ما در ماه مبارک رمضان شب های قدر را درک کردیم که شب های بسیار بزرگی بود.

وی با اشاره به بهره مندی مسلمانان از ضیافت ماه رمضان گفت: کسی می تواند از شهر الله بهره مند شود که روحیه عبادت با عبودیت در او جمع شده باشد و عبادت تنها کافی نیست. عبادت باید با بندگی همراه باشد. شیطان با وجود عبادت زیاد از عبودیت برخوردار نبود و اگر عبد خدا بود از خداوند سرپیچی نمی کرد. عبودیت شرط لازم برای رسیدن به مقامات معنوی است.

سعیدی در ادامه عنوان کرد: مقام عبودیت به معنای تسلیم محض خداوند بودن است به این معنا که انسان همه چیز را از خداوند بداند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۵-١٣٩٣, ١٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها