سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: داعش و صهیونیست دو لبه قیچی استکبار هستند

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه بر این اساس ما داعش را صهیونیست و صهیونیست را نوعی داعش می‌دانیم، افزود: از این روست که ما در مقابله با این جریان استکباری محکم ایستاده‌ایم. ما باید بدانیم که داعش ارتباطی به اسلام ندارد و این گروه اخیراً حتی قرآن را نیز تحریف می‌کنند تا اسلام را نابود سازند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: ما بر اساس اخبار و نشانه‌های موجود معتقدیم که داعش و صهیونیست‌ها دو لبه قیچی برای پیش برد اهداف استکبار در جهان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در دیدار دکتر قاهر ریسوی مشاور نخست وزیر بنگلادش که ظهر دوشنبه در سالن ولایت حرم مطهر برگزار شد، اظهار داشت: ما نسبت به کشور بنگلادش از گذشته، پیش از اینکه تجزیه شود، آشنایی کامل داریم.

وی با بیان اینکه جهان اسلام در گذشته از یکپارچکی و وحدت برخوردار بود که در جامعه جهانی صاحب نظر و قدرت بود، افزود: همین مسئله موجب شد که دشمنان اسلام برای تضعیف این قدرت، به دنبال تجزیه آن افتادند.

امام جمعه قم افزود: تجزیه کشور و سرزمین گسترده ممکن نیست، مگر اینکه افرادی قدرت طلب به دنبال حکومت برای خود باشند؛ همین مسئله موجب شد که در جامعه اسلامی اختلاف و دو دستگی به وجود آید و این قدرت بشکند.

حجت الاسلام سعیدی این دسیسه دشمن را در جامعه اسلامی تأثیرگذار دانست و گفت: موفقیت‌هایی که استکبار از این تجزیه کردن جامعه اسلامی به دست آورده است، موجب شده که امروز نیز این سیاست در دستور کار آن‌ها قرار گیرد.

وی داعش را محصول تؤطئه مشترک استکبار جهانی با محوریت امریکا معرفی کرد و گفت: استکبار برای اینکه بتواند از کشور جعلی اسرائیل حمایت کرده و آن را حفظ نمایند، لازم دیدند که جهان اسلام را درگیر مسائل داخلی کرده تا در پی این التهاب به وجود آمده، اسرائیل زندگی خود را با آسودگی ادامه دهد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) به بحران‌های سوریه، لبنان، عراق، لیبی، مصر و... که به صورت مستقیم و غیر مستقیم درباره اسرائیل تأثیرگذار هستند، اشاره کرد و ادامه داد: ما بر اساس اخبار و نشانه‌های موجود معتقدیم که داعش و صهیونیست‌ها دو لبه قیچی برای پیش برد اهداف استکبار در جهان هستند.

وی به این نشانه‌ها اشاره کرد و گفت: مشاهده می‌شود که هیچ یک از صهیونیست‌ها متعرض با داعشی‌ها و هیچ داعشی نیز با صهیونیست‌ها تقابل نمی‌کنند؛ حتی مصدومان داعش در اسرائیل درمان می‌شوند.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه بر این اساس ما داعش را صهیونیست و صهیونیست را نوعی داعش می‌دانیم، افزود: از این روست که ما در مقابله با این جریان استکباری محکم ایستاده‌ایم. ما باید بدانیم که داعش ارتباطی به اسلام ندارد و این گروه اخیراً حتی قرآن را نیز تحریف می‌کنند تا اسلام را نابود سازند.

وی حمله اسرائیل به غزه را فرصتی معرفی کرد که داعش در اختیار صهیونیست‌ها قرار داد و گفت: در چنین شرایطی وظیفه ما این است که از این مقاومت در برابر این نیروهای انحرافی و دست ساز استکبار جهانی حمایت کنیم و در این مسیر هیچگاه فریب مکر دشمن را نخوریم.

امام جمعه قم گفت: در قرآن بیان شده است که این گروه‌ها به دنبال این هستند که با دمیدن دهان، نور الهی را خاموش کنند؛ در حالی که اراده خدا این است که این نور همچنان باشد و مسلماً با حمایت از این مقاومت، صهیونیست‌ها و داعشی‌ها محکوم به شکست هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام جهان اسلام باید برای تحقق این اراده الهی و رسیدن به این آرمان بلند تلاش کند، به سالروز اقدام تخریب قبول ائمه بقیع توسط وهابیت اشاره کرد و گفت: ما از اقدامات تخریبی دشمنان حقیقی اسلام نسبت به آثار اسلامی خسارت‌ها و آسیبب‌های زیادی دیدیم ولی با توجه به خواست خداوند، این آثار همچنان پابرجاست.

حجت الاسلام سعیدی افزود: وهابیت برای اینکه به خیال خود بخواهد نور ائمه را خاموش کند، قبور مطهر آنها را در بقیع تخریب کرد، ولی این مزارهای مبارک، همچنان منتشر کننده انوار اسلامی حقیقی به همگان هستند؛‌‌ همان کاری که داعش در سامرا و کاظمین به دنبال آن بود و این دسیسه خنثی گردید.

خاطرنشان می‌شود در این دیدار، یک جلد از کتاب شریف صحیفه سجادیه به دکتر قاهر ریسوی مشاور نخست وزیر بنگلادش اهدا گردید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩٣, ١١:۴٨

   

پر مبحث ترین ها