سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف 2 محموله بزرگ قاچاق در قم

در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اکیپی از ماموران آگاهی قرار گرفت و سر دسته این باند دستگیر شد.
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم از کشف دو محموله بزرگ قاچاق به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ مهدی قدمی اظهارکرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان با کنترل خودروهای عبوری در محور سلفچگان – ساوه به یک دستگاه خودرو کامیونت ایسوزو مشکوک و آن را متوقف کردند که جعلی بودن بارنامه آن محرز و خودرو به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل شد.

وی افزود: در بازرسی از خودرو 1200 قوطی چهار لیتری روغن موتور به ارزش 600 میلیون ریال کشف و در نهایت پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

قدمی اضافه‌کرد: در طرحی دیگر یک دستگاه خودرو کامیونت هیوندا مورد بازرسی قرار گرفت و با توجه به عدم انطباق بارخودرو و بارنامه، 2900 ثوب شلوار خارجی به ارزش یک میلیارد ریال کشف شد.

وی در ادامه از انهدام باند سارقان منزل در این استان خبر داد و گفت: متهمان پس از دستگیری به 19 فقره سرقت اعتراف کردند.

قدمی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اکیپی از ماموران آگاهی قرار گرفت و سر دسته این باند دستگیر شد.

وی گفت: در ادامه با اعتراف متهم، دو نفر از همدستان وی نیز شناسایی و بلافاصله در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

رییس پلیس آگاهی قم اضافه کرد: پس از کسب دستور مقام قضایی، منزل متهمان مورد بازرسی قرار گرفت و اموال مسروقه‌ شامل طلا، دوربین دیجیتال و...کشف شد.

وی با بیان اینکه اعضای این باند در تحقیقات پلیس به 19 فقره سرقت منزل اعتراف کرده‌اند، افزود: در ادامه با اعترافات متهمان سه مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.

از سوی دیگر، سرگرد مختار علی ستایش رییس مرکز اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی قم از دستگیری دو سارق تجهیزات راهداری در استان خبر داد.

وی افزود: در پی سرقت قالب‌های بتون کارگاهی در یکی از شهرک‌های صنعتی، شناسایی و دستگیری عاملان آن در دستور کار ماموران پاسگاه انتظامی قاهان فرماندهی انتظامی شهرستان قم قرار گرفت.

وی ادامه داد: بلافاصله ماموران با اجرای طرح ایست و بازرسی در محورهای منتهی به این شهرک صنعتی، خودرو مورد نظر را شناسایی و متوقف کردند.

ستایش با اشاره به کشف اموال مسروقه از داخل خودرو پیکان وانت، ارزش قالب‌های بتون را از سوی مالباخته 200 میلیون ریال اعلام و اضافه کرد: متهمان در تحقیقات ماموران به سرقت تجهیزات راهداری نیز اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان و در نهایت راهی زندان شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩٣, ١٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها