سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کلاهبرداری 16 میلیاردی با وعده آزادی زندانیان در قم

تاکنون چهار شاکی دیگر که به همین شیوه مبلغ 9 میلیارد و 800 میلیون ریال از آن‌ها در چند استان دیگر کلاهبرداری شده است شناسایی شده‌اند.
فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری و انهدام باند کلاهبرداران حرفه‌ای در استان خبر داد و گفت: طعمه این کلاهبرداران زندانیانی بوده‌اند که با وعده آزادی، مبلغ 16 میلیارد و 600 میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده‌اند.

به گزارش مهر، سردار کاظم مجتبایی گفت: با طرح شکایت زنی مبنی بر کلاهبرداری 6 میلیارد و 800 میلیون ریالی از وی، شناسایی متهم در دستور کار ماموران ویژه پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد، فرزند شاکی به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر، در زندان به سر می‌برد و می‌دانست که محاکمه سختی در انتظار وی است، بدین ترتیب از طریق افرادی با یکی از این کلاهبرداران حرفه‌ای آشنا شد و با قول خلاصی فرزندش از محاکمه، مبلغ 6 میلیارد و 800 میلیون ریال به آن‌ها پرداخت کرد.

فرمانده انتظامی قم گفت: در ادامه شاکی پس از عدم حصول نتیجه و محکومیت فرزندش به حبس طولانی مدت و با علم به اینکه مورد کلاهبرداری واقع شده است اقدام به طرح شکایت در پلیس آگاهی استان می‌کند.

وی سپس با تقدیر از همکاری مطلوب دستگاه قضایی استان، اظهار کرد: ماموران آگاهی پس از اخذ دستور قضایی، به صورت نامحسوس در یک قرار صوری، متهم را که ظاهری فریبنده و شیک پوش داشت به همراه همدستش که در پوشش راننده خودروی آزرا بود دستگیر کردند.

سردار مجتبایی گفت: با دستگیری هر دو متهم و بررسی سوابقشان مشخص شد متهم ردیف اول به نام «م. الف» دارای چهار فقره سابقه کیفری و راننده به نام «الف. ح» دارای یک فقره سابقه کیفری هستند و متهم ردیف اول با همدستی تعدادی از وکلا به این کلاهبرداری اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی قم تصریح کرد: تاکنون چهار شاکی دیگر که به همین شیوه مبلغ 9 میلیارد و 800 میلیون ریال از آن‌ها در چند استان دیگر کلاهبرداری شده است شناسایی شده‌اند.

به گفته وی تحقیقات برای شناسایی سایر شکات و همدستان احتمالی دیگر مته‌مان همچنان ادامه دارد که به محض حصول نتیجه به اطلاع شهروندان خواهد رسید.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۵-١٣٩٣, ١٨:١٠

   

پر مبحث ترین ها