سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محور قم - گرمسار علی‌رغم مسدود بودن قربانی می‌گیرد

استفاده از سرویس‌های عبور از فیلترینگ در کافی نت‌ها به هر نحوی ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.
رئیس پلیس ‌راه استان قم با اشاره به ادامه تکمیل عملیات اجرایی راهسازی محور قم - گرمسار و تبدیل آن به آزاد راه، گفت: این محور علی‌رغم مسدود بودن روزانه شاهد حوادث و تصادفات خونباری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ اردشیر جمشیدی‏‌‏راد اظهار کرد: بازگشایی اولیه محور قم - گرمسار و کوتاه شدن زمان رسیدن به مقصد باعث هجوم خودرو‌ها به این محور و بروز حوادث و سوانح رانندگی شد و این حوادث تلخ سبب شد تا مسئولان به تعریض و استاندارد سازی آن اقدام کنند.

وی سپس از وقوع یک فقره حادثه منجر به فوت در کیلومتر 42 این محور خبر داد و گفت: روز گذشته راننده یک دستگاه پراید به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه در کیلومتر 42 محور قم - گرمسار خودرو واژگون که بر اثر این حادثه تنها پسر پنج ساله خانواده فوت و پدر، ‌مادر و دختر خانواده نیز به علت شدت جراحات توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس ‌راه فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به وقوع 3 فقره تصادف طی چهار روز در این محور، دو حادثه دیگر را اینگونه تشریح کرد: حادثه اول مابین یک دستگاه کامیون و یک دستگاه پراید رخ داد که بر اثر آن راننده پراید در دم فوت کرد و دومین حادثه نیز مابین یک دستگاه نیسان و ایسوزو رخ داد که منجر به مجروحیت راننده نیسان شد.

وی گفت: نقشه راه تاثیر گذار است و سهم سایر سازمان‌ها در وقوع حوادث و کروکی اعلام می‌شود.

جمشیدی‏‌‏راد به رانندگان توصیه کرد: به هیچ عنوان در محور قم - گرمسار که فاقد علائم راهنمایی و رانندگی و هنوز بازگشایی نشده است تردد نکنند تا شاهد حوادث تلخ در این محور نباشیم.

فروش آلات استعمال مواد مخدر در پوشش فروشندگی سوهان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری فردی که اقدام به فروش آلات استعمال مواد مخدر در پوشش فروشندگی سوهان در این استان می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ منوچهر طالبی اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فروشنده یکی از فروشگاه‌های عرضه کننده سوهان در بیرون از شهر با این پوشش بین برخی رانندگان و مسافران آلات استعمال موادمخدر توزیع می‌کند که بلافاصله دستگیری نامبرده در دستور کار ماموران پاسگاه 10 فرماندهی انتظامی شهرستان قم قرار گرفت.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سپس ضمن تقدیر از همکاری مطلوب دستگاه قضایی استان، اظهارداشت: ماموران پاسگاه 10 جاده اراک پس از اخذ دستور قضایی نامبرده را در یک عملیات غافلگیرانه در ساعت سه بامداد دستگیر کردند.

طالبی افزود: در ادامه این فروشگاه، توسط پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی پلمپ و متهم نیز پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی استان و در ‌‌نهایت راهی زندان شد.

هشدار پلیس فتا استان قم به متصدیان کافی نت‌ها

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان قم به متصدیان کافی نت‌های سطح استان در خصوص رعایت ضوابط تعیین شده از سوی پلیس فتا ناجا در کافی نت‌ها هشدار داد.

سرهنگ حسن محمد رضایی اظهارکرد: در طی بازدید‌های انجام شده از کافی نت‌ها مشخص شده است در اکثر جرایم اینترنتی رخ داده برخی از متصدیان کافی‌نت‌ها به دلیل عدم‌رعایت موارد قانونی قادر به معرفی کاربر مورد نظر نخواهند بود و لاجرم مسئولیت اقدام مجرمانه آنان بر عهده شخص متصدی کافی‌نت می‌شود.

وی به متصدیان کافی‌نت‌ها توصیه کرد: قبل از اینکه سیستمی را در اختیار مشتری قرار دهند باید با اخذ کارت ملی نسبت به احراز هویت کامل کاربران اقدام و مشخصات دقیق کاربر را در دفا‌تر مخصوص ثبت و ساعت شروع و خاتمه کاربری را نیز درج کنند و اقدامات لازم را برای ارتقاء امنیت سیستم‌های رایانه‌ای خود انجام دهند.

محمد رضایی در ادامه تاکید کرد: استفاده از سرویس‌های عبور از فیلترینگ در کافی نت‌ها به هر نحوی ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

وی با بیان اینکه متصدیان می‌توانند هرگونه موارد مشکوک را به پلیس فتا استان اعلام کنند، افزود: «نصب دوربین»، محیط کافی‌نت را برای مجرمان و کراکر‌ها ناامن و از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان قم با بیان اینکه انتشار داده‌ها و اطلاعات شهروندان به هر نحوی ممنوع و جرم تلقی می‌شود، افزود: در هنگام ثبت‌نام شهروندان در مراکز آموزش عالی و غیره حفاظت از اطلاعات شخصی شهروندان در دستور کار قرار گرفته و نسبت به امحاء اطلاعات شخصی به جا مانده کاربران در سیستم استفاده شده نظیر عکس‌ها و مدارک هویتی در دوره‌های زمانی کوتاه اقدام شود.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۵-١٣٩٣, ٠٧:۴۴

   

پر مبحث ترین ها