سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افتتاح پروژه های هفته دولت درقم با حضور وزیر کشور کلید می خورد

بروز شده : ٢-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:٠٢    نسخه چاپی    
علاوه بر وزیر کشور، محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، استاندار قم و جمعی از مسوولان استان در مراسم بهره برداری از چهار هزار واحد مسکن مهر حضور خواهند یافت.
افتتاح پروژه های هفته دولت درقم فردا دوشنبه با حضور وزیر کشور در این استان کلید می خورد.
[افتتاح پروژه های هفته دولت درقم با حضور وزیر کشور کلید می خورد]

به گزارش ایرنا، افتتاح ساختمان جدید استانداری ،بلوار شهید روحانی ، چهار هزار واحد مسکن مهر از جمله برنامه های عبدالرضا رحمانی فضلی درسفر به قم است.

همچنین حضور درکارگروه تخصصی اقتصادی ، شورای تامین ، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و دیدار با نخبگان استان قم از دیگر برنامه های سفر وزیر کشور و معاونان وی به قم اعلام شده است.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم درگفت و گو با ایرنا دراین رابطه با اشاره به افتتاح چهار هزار واحد مسکن مهر اظهار داشت: از این تعداد واحد ، بیش از سه هزار و 300 واحد در قالب مسکن مهر 99 ساله است و مابقی در قالب پروژه های خودمالکی و بافت فرسوده می باشد.

ˈمحمد رضا فرجˈ ادامه داد: محوطه سازی، دیوارکشی، فضای سبز، هزینه های نظام مهندسی، آب، برق و گاز تمامی این واحدها انجام شده و واحدها به صورت تکمیل دراختیار متقاضیان قرار می گیرد.

به گفته وی، آورده هر متقاضی برای این واحدها، بین 25 تا 30 میلیون تومان است که برای هر واحد، 25 میلیون تومان تسهیلات مسکن مهر در نظر گرفته شده است.

فرج با بیان اینکه ، متراژ هر واحد مسکونی مهر درکشور 75 متر تعیین شده ، گفت: در استان قم با رایزنی هایی که صورت گرفته این متراژ تا 100 متر هم افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تاکنون 30 هزار و 18 واحد مسکونی مهر طی هفت مرحله در قم واگذار شده است.

وی، تعهد قم در ساخت مسکن مهر را 40 هزار واحد عنوان کرد و افزود: چهار هزار واحد مسکن مهر نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و حدود دو هزار واحد باقی مانده نیز تا سه ماهه نخست سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: علاوه بر وزیر کشور، محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، استاندار قم و جمعی از مسوولان استان در مراسم بهره برداری از چهار هزار واحد مسکن مهر حضور خواهند یافت.

بلوار شهید روحانی حدفاصل خیابان 15خرداد و طالقانی قم نیز از جمله پروژه هایی است که توسط وزیر کشور افتتاح می شود.

این مسیر که با اعتبار 720 میلیارد ریال ازسال 89 عملیات اجرایی آن آغاز شده بود، 780 متر طول و حدود 70 متر عرض دارد.

رنگ آمیزی جداول،کاشت و اجرای فضای سبز،نصب تابلوهای ترافیکی و چراغ های راهنمایی و عملیات های عمرانی این پروژه نیز با اعتبار۹۰ میلیارد ریال انجام شده است.

این پروژه با هدف بهبود وضعیت عبور و مرور شهری، دسترسی آسان به ‏هسته مرکزی شهر و ‏کاهش بار ترافیکی این منطقه اجرا شده است.

همزمان با هفته دولت، 322 پروژه در بخش های عمرانی، تولیدی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی در قم آماده افتتاح و کلنگ زنی است.

281 پروژه در زمینه عمران شهری و روستایی، راه سازی و حمل و نقل، مسکن، صنعت، فرهنگی، آموزشی، اداری، بهداشت و درمان، کشاورزی و خدمات آماده بهره برداری است و همچنین 41 پروژه نیز آماده کلنگ زنی است.

اعتبار این پروژه ها بیش از 444 میلیارد تومان اعلام شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:٠٢

   

پر مبحث ترین ها