سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فقط در نیمی از مدارس کشور نماز جماعت برگزار می‌شود

مسیب‌زاده تصریح کرد: بیش از 100 هزار مدرسه در کشور وجود دارد که فقط 55 هزار مدرسه نماز جماعت برگزار می‌کنند.
مدیر کل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از 100 هزار مدرسه در کشور وجود دارد که فقط 55 هزار مدرسه نماز جماعت برگزار می‌کنند.

محمد رضا مسیب‌زاده در چهارمین افتتاحیه دوره آموزشی ائمه جماعات خواهر مدارس کشور که قبل از ظهر پنج شنبه با حضور معاون امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، دبیر و معاون ستاد اقامه نماز و ائمه جماعات خواهر در مجتمع فرهنگی ورزشی مریم در قم برگزار شد، اظهار داشت: چهارمین دوره آموزشی ائمه جماعات خواهر مدارس کشور بعد از چندین سال وقفه دوباره احیا شده و امروز در استان قم با حضور بهترین اساتید برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: خانواده‌ها به مبلغان اعتماد دارند که بدون شناخت از شما فرزندانشان را به مدت پنج یا 6 ساعت به شما می‌سپارند.
مدیر کل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: ‌ به دلیل استقبالی که از برگزاری این دوره آموزشی صورت گرفت موجب ادامه برگزاری این دوره‌ها شده و به صورت متمرکز ، 6 دوره آموزشی ائمه جماعات در استان‌ها نیز برگزار می‌شود.

وی شناخت فضای آموزش و پرورش را مهم‌ترین هدف از برگزاری این دوره‌ها دانست و ادامه داد: ‌ جز این هدف دیگری را دنبال نمی‌کنیم و ما شما را الگوی دانش آموزان معرفی می‌کنیم.
مسیب‌زاده افزود: ما می‌خواهیم شما ائمه جماعات بیشترین تمرکز خود را به کسانی قرار دهید که احیانا نماز نمی‌خوانند و در این مسیر تلاش کنید.

تصویب سند جامع اقامه نماز در مدارس

مدیر کل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای برنامه‌های جدید در این اداره کل افزود: سند جامع تقویت فرهنگ اقامه نماز در مدارس به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده و به آموزش و پرورش نیز ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: طبق این سند 30 دقیقه وقت اقامه در مدارس صورت می‌گیرد واین الزامی بوده و قانونی است.

به گزارش مهر، مدیرکل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: شعار اصلی نماز امسال درخصوص جذب دانش آموزان به نماز و حضور مدیران مدارس در نماز است و برای علا‌قمندی دانش آموزان به نماز نیازی به تذکر زبانی نیست و حضور مدیران در نماز کافی می‌باشد.
وی عنوان کرد: برگزاری مسابقات احکام، انشای نماز در نماز جماعت مدارس صورت می‌گیرد.

مسیب‌زاده بیان کرد: درکنار فعالیت‌های دیگر در بخش عترت، امسال بحث امام‌شناسی را در مدارس خواهیم داشت و مقطعی از زندگانی هر امام را انتخاب کرده و در قالب مسابقه از آن بهره می‌بریم.
مدیر کل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بخش قرآن عنوان داشت: حفظ موضوعی قرآن کریم در دستور کار قرار دارد و در کنار آن به مفهوم قرآن نیز توجه می‌شود.

وی عنوان کرد: 600 مدرسه دارالقرآن الکریم در کشور احیا می‌شود و برای آن نیز پنج هزار مربی قرآن کریم جذب می‌کنیم و در این مکان‌ها فعالیت خواهند کرد.
مسیب‌زاده تصریح کرد: بیش از 100 هزار مدرسه در کشور وجود دارد که فقط 55 هزار مدرسه نماز جماعت برگزار می‌کنند.

چهار هزار روحانی فرهنگی ائمه جماعت مدارس هستند
مدیر کل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: نزدیک به 20 هزار روحانی در این مدارس حضور دارند که 6 هزار نفر از آنها خواهر بوده و چهار هزار نیز روحانی فرهنگی هستند.

اقامه نماز توسط 35 هزار روحانی غیر روحانی در کشور
وی ابراز داشت: 35 هزار فرهنگی غیر روحانی در مدارس کشور نماز جماعت را اقامه می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۶-١٣٩٣, ١۶:۵٠

   

پر مبحث ترین ها