سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کارگران ساختمانی در قم ساماندهی می‌شوند

کارگران ساختمانی سطح شهر ساماندهی می‌شوند زیرا حضور این کارگران در خیابان‌ها علاوه بر اینکه مبلمان شهر را بهم می‌زند، موجب می‌شود که آمار دقیقی از این کارگران وجود نداشته باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از ساماندهی کارگران ساختمانی در قم خبر داد.

نصرالله بازوند قبل از ظهر دوشنبه در جشنواره تقدیر از تعاونی‌های بر‌تر استان قم بیان کرد: در طول هفته تعاون مراسم گسترده‌ای برگزار شد که یکی از آن‌ها بررسی وضعیت تعاونی‌ها بود که مشکلات 2 تعاونی که یکی در شهرک شکوهیه به تولید سوسیس و کالباس می‌پرداخت و یک کارگاه دیگر بررسی و دستور رفع مشکلات صادر شد.
وی گفت: هر هفته به تعاونی‌ها و کارگاه‌ها مراجعه خواهد شد تا مشکلات آن‌ها بررسی و به رفع آن پرداخته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم بیان کرد: کارگران ساختمانی سطح شهر ساماندهی می‌شوند زیرا حضور این کارگران در خیابان‌ها علاوه بر اینکه مبلمان شهر را بهم می‌زند، موجب می‌شود که آمار دقیقی از این کارگران وجود نداشته باشد.
وی ادامه داد: در این راستا می‌ادینی در سطح شهر با همکاری شهرداری مشخص می‌شوند تا کارگران ساختمانی در این میادین حضور یابند.

وقوع 400 حادثه ناشی از کار طی 4 ماه

به گزارش مهر، بازوند با بیان اینکه آموزش ایمنی پیمانکاران اهمیت بسیاری دارد افزود: طی چهار ماه اول سال حدود 500 حادثه ناشی از کار رخ داده است بنابرین آموزش ایمنی به پیمانکاران اهمیت بسیاری دارد که این اقدام انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه 9 تعاونی به عنوان تعاونی بر‌تر شناخته شده‌اند افزود: تعاونی‌هایی به عنوان تعاونی بر‌تر انتخاب شده‌اند که دارای شرایطی از قبیل رعایت قوانین و مقررات بخش تعاون و اساسنامه، بهره گیری بهینه از سرمایه شرکت، برخورداری از تراز مناسب اقتصادی، وجود حداقل نارضایتی از آن‌ها، بهره‌مندی توسعه مشارکت با تعاونی و غیره باشند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم ادامه داد: برای انتخاب تعاونی‌های بر‌تر از 20 اردیبهشت‌ماه فراخوان داده شد و در 20 تیرماه نیز جمع بندی لازم انجام شد که 9 تعاونی بر‌تر شناخته شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۶-١٣٩٣, ١٣:٣٢

   

پر مبحث ترین ها