سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بهشتي: طرحی جامع برای رینگ کمربندی شهر قم ارائه شود

با توجه به اینکه کمربندی حاضر بخشی محدوده از شهر قم شده است باید مطالعات صورت گرفته در طراحی بخشی از رینگ کمربندی شهر قم که در گذشته توسط مشاور به انجام رسیده بازنگری شده و ضمن آسیب‌شناسی آن به ارائه طرحی جامع جهت رینگ کمربندی شهر مقدس قم اقدام گردد تا ترافیک درون شهری و برون شهری تفکیک شود که این امر میزان حوادث را به شدت کاهش می‌دهد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه باید مطالعات صورت گرفته در طراحی بخشی از رینگ کمربندی شهر قم بازنگری شود، تأکید کرد: باید طرحی جامع برای رینگ کمربندی شهر مقدس قم ارائه شود تا ترافیک درون شهری و برون شهری تفکیک شود.

همزمان با شروع دور پایانی سفرهای تابستانی (نیمه دوم شهریورماه) که به عنوان حادثه ساز‌ترین دور سفرهای برون شهری سالیانه شناخته شده است، کمیسیون ایمنی راه‌های استان قم جهت هماهنگی در راستای تامین حداکثری این سفر‌ها با حضور اکثریت اعضا در استانداری قم تشکیل جلسه داد.

در ابتدای این جلسه جواد دلاوری معاون امور عمرانی استانداری قم و رئیس کمیسیون ایمنی راههای استان ضمن تشکر از تلاش‌های به عمل آمده دستگاه‌های ذیربط در خصوص کاهش حوادث جاده‌ای خواستار ممارست بیشتر در بحث نظارت و کنترل ترافیک سفرهای برون شهری در محورهای جاده‌ای استان قم، خصوصا کمربندی امام علی (ع) و دیگر محورهای حادثه خیز شد.

در ادامه جلسه محسن بهشتی، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ضمن اعلام آمادگی کامل اداره کل راه و شهرسازی استان قم در راستای تامین ایمنی حداکثری سفرهای برون شهری نیمه دوم شهریورماه که به عنوان حادثه ساز‌ترین دور سفرهای سالیانه شناخته شده است گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود که بودجه‌های وزارتی در دو حوزه استانی و ملی نه براساس طول راه‌های هر استان که بر اساس موقعیت و حجم ترافیک حاکم بر محورهای جاده‌ای تقسیم و اختصاص یابد.

وی در خصوص کمربندی امام علی(ع) شهر قم نیز گفت: با توجه به اینکه کمربندی حاضر بخشی محدوده از شهر قم شده است باید مطالعات صورت گرفته در طراحی بخشی از رینگ کمربندی شهر قم که در گذشته توسط مشاور به انجام رسیده بازنگری شده و ضمن آسیب‌شناسی آن به ارائه طرحی جامع جهت رینگ کمربندی شهر مقدس قم اقدام گردد تا ترافیک درون شهری و برون شهری تفکیک شود که این امر میزان حوادث را به شدت کاهش می‌دهد.

رئیس شورای حمل و نقل استان قم در خصوص ارائه آمار تحلیلی حوادث جاده‌ای و آسیب‌شناسی آمارهای مذکور گفت: در این آمار‌ها متاسفانه مغفول مهم در بررسی حوادث به وقوع پیوسته جاده‌ای ذکر مبدا و مقصد مسافرانی است که دچار حادثه شده‌اند که این موضوع می‌تواند در گره گشایی از عوامل حوادث جاده‌ای نقشی در خور توجه داشته باشد.

در ادامه جلسه با اشاره به امار ارائه شده در خصوص حوادث جاده‌ای پنج ماهه نخست سالجاری در استان قم و مقایسه آن با سال 92 که کاهش چهاردرصدی تلفات جاده‌ای را نشان می‌داد در خصوص آسیب‌شناسی محورهای حادثه خیز و برنامه‌های در دست اقدام جهت رفع موارد نقص بحث و گفتگو شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٣, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها