سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت الله ري شهري: تحولات صورت گرفته در قم اميدوار كننده است

آيت الله ري شهري با اشاره به وجود حوزه علميه در شهر مقدس قم تاكيد كرد: بايد پيام اهل بيت از قم به سراسر جهان رسانده شده و زمينه حكومت جهاني حضرت مهدي فراهم شود به همين دليل توجه به اين نقطه ضرورت فوق العاده‌اي دارد.
رئیس موسسه دارالحدیث با تقدير از اقدامات صورت گرفته از سوي مديريت شهري قم در عرصه عمران و آباداني گفت: اميدوارم كه ان‌شاءالله خداوند به كار مديريت شهري در قم بركت داده و مسئولان امر هم حمايت لازم را داشته باشند.

آيت الله محمد محمدي ري شهري ظهر سه‌شنبه پس از بازديد از روند اجراي پروژه‌هاي شهري قم اظهار كرد: اقدامات صورت گرفته در عرصه مديريت شهري خوشحال كننده است و شاهد تحولات عظيمي در عرصه عمران و آباداني قم بوده‌ايم.

وي گفت: اميدوارم كه ان‌شاءالله خداوند به كار مديريت شهري در قم بركت داده و مسئولان امر هم حمايت لازم را داشته باشند كه پروژه‌هايي مثل مترو و منوريل به سرانجام برسد.

توليت آستان عبدالعظيم حسني با اشاره به اينكه مردم استحقاق همه نوع خدمت را دارند گفت: ان شاءالله خداوند متعال هم كمك كند و با ذهن فعالي كه شهردار و همكارانشان دارند اميدواريم كه در آينده نزديك ان شاءالله كارها خيلي بيشتر از اين كه ما ديديم پيشرفت داشته باشد.

وي تصريح كرد: قم حرم اهل بيت است و بعد از حرم حضرت رضا(ع) نقطه اميد نه تنها مردم ايران بلكه همه شيعيان جهان به شمار مي‌رود.

آيت الله ري شهري با اشاره به وجود حوزه علميه در شهر مقدس قم تاكيد كرد: بايد پيام اهل بيت از قم به سراسر جهان رسانده شده و زمينه حكومت جهاني حضرت مهدي فراهم شود به همين دليل توجه به اين نقطه ضرورت فوق العاده‌اي دارد.

وي گفت: اميدواريم در سفري كه آقاي رئيس جمهور به قم خواهد داشت ان شاءالله اين مشكلات مالي برطرف بشود و برنامه ريزي به گونه‌اي انجام شود در آينده نزديك زحمات مديريت شهري به ثمر بنشيند.
آيت الله ري شهري: تحولات صورت گرفته در قم اميدوار كننده است

براي حفاري با تمام ظرفيت، روزانه ۵۰۰ ميليون تومان اعتبار نياز داريم

مديرعامل سازمان قطار شهري قم در حاشيه بازديد آيت الله ري شهري از روند عمليات اجرايي پروژه مترو قم با اشاره به اينكه هر متر حفاري تونل ۲۵ ميليون تومان هزينه دارد خاطرنشان كرد: بايد روزانه به اين پروژه ۵۰۰ ميليون تومان اعتبار تزريق شود تا بتوانيم با تمام توان كار كنيم.

علي اكبر حكمت اظهار كرد: پروژه مترو قم از شهريور ماه سال گذشته آغاز شده است و پس از آماده سازي كارگاه و نصب دستگاه حفار تي بي ام هم اكنون ۷۲۰ متر حفاري تونل داشته‌ايم.

وي با اشاره به اينكه حفاري در عمق ۱۲ متري در حال انجام است تصريح كرد: ظرفيت حفاري روزانه ۱۵ تا ۱۸ متر است ولي اكنون به دليل مسائل اعتباري با تمام ظرفيت كار نمي‌كنيم.

مديرعامل سازمان قطار شهري قم با اشاره به اينكه هر متر حفاري تونل ۲۵ ميليون تومان هزينه دارد خاطرنشان كرد: بايد روزانه به اين پروژه ۵۰۰ ميليون تومان اعتبار تزريق شود تا بتوانيم با تمام توان كار كنيم.

وي با اشاره به اينكه تامين ۵۰ درصد اعتبار مورد نياز پروژه بر عهده دولت است تصريح كرد: از ابتداي سال تاكنون ۱۰ ميليارد تومان بودجه به پروژه مترو اختصاص داده شده است و اميدواريم كه دولت حمايت‌هاي لازم را در خصوص تامين اعتبار مورد نياز داشته باشد.

حكمت خاطرنشان كرد: اگر اعتبار مورد نياز به پروژه تزريق شود مي‌توانيم با تمام توان حفاري كرده و پروژه را با سرعت بسيار بيشتري دنبال كنيم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٣, ١١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها