سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:

218 هزار دانش آموز قمی اول مهر به مدرسه می‌روند

وی در خصوص توزیع کتاب‌های درسی افزود: کتاب‌های درسی پایه‌های متوسطه اول و دوم در کتابفروشی‌ها در حال توزیع است و کتاب‌های دوره ابتدایی نیز به مدارس داده شده تا در اختیار دانش آموزان قرار دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از ورود نزدیک به 218 هزار دانش آموز به مدارس قم در سال تحصیلی جدید خبر داد.

حمیدرضا دژاگام در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: در سال تحصیلی جدید نزدیک به 218 هزار دانش آموز در مدارس حضور می‌یابند که 20 هزار نفر در پایه اول ابتدایی هستند و هزار و 301 واحد آموزشی نیز در استان قم فعال هستند.

وی گفت: زنگ مهر در روز دوشنبه اول مهرماه ساعت هشت صبح با حضور مسئولان کشوری و استانی در دبیرستان ماندگار امام صادق(ع) به صدا در می‌آید.

مدیرکل آموزش و پرورش قم عنوان کرد: زنگ شکوفه‌ها نیز در یکی از مدارس ناحیه چهار به صدا در می‌آید، بیان کرد: مسئولان استانی برای حضور در میان دانش آموزان در روز اول مهر دعوت شده‌اند.

دژاگام گفت: برای آماده سازی مدیران مدارس، چهار همایش با حضور کلیه مدیران مقاطع مختلف تحصیلی به منظور آمادگی هر چه بیشتر مدیران برگزار شده است.

وی بیان کرد: روز گذشته توسط مدیر کل، معاونین و مسئولان آموزش و پرورش از مدارس بازدید به عمل آمده و وضعیت آن‌ها رصد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم گفت: در هفته اول بازگشایی مدارس حدود 120 مدرسه توسط مسئولان آموزش و پرورش بازدید می‌شوند و در روز اول نیز 20 مدرسه مورد بازدید قرار می‌گیرند.

وی گفت: در بخش‌های استان قم نیز زنگ مهر با حضور مسئولان بخش‌ها به صدا در می‌آید.

شرایط لازم برای ورود دانش آموزان به مدارس مهیا شده است

دژاگام عنوان کرد: نیروهای انسانی مدارس به خوبی ساماندهی شده‌اند و تمام شرایط لازم برای ورود دانش آموزان به مدارس مهیا شده است.

وی در خصوص توزیع کتاب‌های درسی افزود: کتاب‌های درسی پایه‌های متوسطه اول و دوم در کتابفروشی‌ها در حال توزیع است و کتاب‌های دوره ابتدایی نیز به مدارس داده شده تا در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: توجه بیشتر به نماز و ایجاد فضای با نشاط برای اقامه نماز در مدارس، روان خوانی قرآن کریم و درک معانی قرآن و تکریم پدر و مادر و اولیا و معلمان شعار تربیتی سال تحصیلی جدید در مدارس است.

وی ادامه داد: بحث خردورزی و ایجاد انگیزه به دانش آموزان، تفکر و تقویت خلاقیت دانش آموزان در مدارس از دیگر برنامه‌های سال تحصیلی جدید است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٢۵

   

پر مبحث ترین ها