سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح «یک روز با نشاط» در 21 دبستان استان قم اجرا می شود

این طرح فرصت مناسبی برای پرداختن به برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی است که در طول هفته امکان اجرای آن ها نیست، خواهد بود.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش قم گفت: همزمان با سراسر کشور، طرح ˈیک روز بانشاطˈ در 21 دبستان این استان اجرا خواهد شد.
[طرح ˈیک روز بانشاطˈ در 21 دبستان استان قم اجرا می شود]

'ناصر حمزه ای' روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا، افزود: با توجه به اینکه مدارس دو شیفته به خاطر تراکم درس، در روزهای پنجشنبه تعطیل نیست، طرح یک روز بانشاط به جهت کیفیت بخشی به روزهای پنجشنبه در مدارس مقطع ابتدایی اجرا می شود.

وی اضافه کرد: این طرح فرصت مناسبی برای پرداختن به برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی است که در طول هفته امکان اجرای آن ها نیست، خواهد بود.

وی مهمترین هدف اجرای طرح 'یک روز بانشاط' را آموزش و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان حین تحصیل عنوان و بیان کرد: افزایش سطح فعالیتهای مهارتی، هدفمندسازی ارتباط مدارس با مراکز فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی و فکری کودکان و نوجوانان در این مدارس از جمله اهداف اجرای این طرح است.

حمزه ای، ارتقا، شناسایی و هدایت استعدادهای بالقوه دانش آموزان، آموزش حفظ، قرائت و تفسیر قرآن و آموزش عملی نماز و احکام نیز از دیگر اهداف طرح 'یک روز بانشاط' ذکر کرد.

وی با بیان اینکه این طرح امسال به صورت آزمایشی اجرا می شود، گفت: سال آینده با توجه به شناختی که از علایق دانش آموزان داریم ، نقاط قوت و ضعف این طرح را برطرف خواهیم کرد.

وی با اشاره به شرایط مدارسی که طرح 'یک روز بانشاط' در آن ها اجرا می شود، بیان کرد: این مدارس باید حداقل 100 دانش آموز داشته باشد و از شرایط و فضای مناسب برای انجام بازی های محلی، فعالیت های فرهنگی و هنری برخوردار باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش قم افزود: داشتن سالن چند منظوره و یا امکان استفاده از فضای مدارس مجاور از دیگر شرایطی است که این مدارس باید دارا باشند.

به گفته وی، دو مدرسه در بخش جعفرآباد، دو مدرسه در بخش کهک، چهار مدرسه در هر کدام از نواحی یک، دو و سه و همچنین پنج مدرسه در ناحیه چهار زیر پوشش این طرح قرار می گیرند.

480 مدرسه مقطع ابتدایی در استان قم، با حدود 92 هزار دانش آموز وجود است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۶-١٣٩٣, ١٣:١٢

   

پر مبحث ترین ها