سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام شاهمرادی: فعالیت‌های قرآنی را باید به مردم واگذار کرد

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ١۴:۵٣    نسخه چاپی    
اعتقاد داریم که باید فعالیت‌های قرآنی را به مردم واگذار کرد و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف هم باید بعد نظارتی داشته و نیازهای این مراکز را مرتفع کنند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از تخصیص اعتبارات مطلوب برای فعالیت‌های قرآنی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

حجت‌الاسلام سید حسین شاهمرادی، قبل از ظهر پنجشنبه در جمع فعالان قرآنی استان قم در سخنانی اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود در موسسات و مراکز قرآنی استان قم بسیار زیاد است که دایره آن باید به تمامی کشور گسترده شود.

وی بیان داشت: شورای انقلاب فرهنگی در سال جاری بودجه خوبی را برای فعالیت‌های قرآنی مراکز و موسسات قرآنی اختصاص داده که این مراکز از حمایت‌های مالی برخوردار خواهند شد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: باید نسبت به تخصیص بودجه به مراکز قرآنی استان قم توجه ویژه‌ای داشت هرچند که این موسسات بدون دریافت بودجه‌های دولتی هم همچنان به فعالیت‌های مردمی خود ادامه می‌دهند.

فعالیت‌های قرآنی را باید به مردم واگذار کرد


وی ادامه داد: اعتقاد داریم که باید فعالیت‌های قرآنی را به مردم واگذار کرد و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف هم باید بعد نظارتی داشته و نیازهای این مراکز را مرتفع کنند.
حجت‌الاسلام شاهمرادی، افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای توسعه فرهنگ قرآنی را تاسیس کرده و مسئولیت آن نیز بر عهده شورای فرهنگ عمومی گذاشته شده است و از این پس جلسات شورای توسعه قرآنی به موازات جلسات شورای فرهنگ عمومی برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست نیز فعالان قرآنی استان قم که در این جلسه حضور داشتند ضمن معرفی موسسات خود طرح‌ها و پیشنهاداتشان را در راستای اجرای بهتر برنامه‌های قرآنی ارائه کردند.
گفتنی است هم اکنون در استان قم بیش از 100 موسسه و مرکز، فعالیت‌های قرآنی را دنبال می‌کنند که از این تعداد، 60 موسسه دارای مجوز و تعدادی دیگر نیز در نوبت دریافت مجوز هستند.

به گزارش مهر، توجه بیشتر به ظرفیت موسسات قرآنی استان قم، تخصیص اعتبارات به فعالیت‌های قرآنی بانوان، ضرورت پویا‌تر شدن شورای فرهنگ عمومی استان و تشکیل اتاق فکر با حضور فعالین قرآنی و توجه ویژه به مباحث تفسیری و معارف قرآن در کنار حفظ و ترتیل بخشی از موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ١۴:۵٣

   

پر مبحث ترین ها