سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کسب رتبه اول کشوری اکرام ایتام توسط خیرین قم

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٣, ٢١:٣۶    نسخه چاپی    
در ارزیابی صورت گرفته در سطح کشور،استان قم در رسیدگی به ایتام رتبه اول را کسب کرده است که این مهم، با همکاری مراجع عظام، علما، روحانیون، خیرین و عموم مردم قم صورت گرفته و در واقع نمادی از پیشگام بودن مردم قم در حرکت های ملی-مذهبی است .
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم گفت: در ارزیابی صورت گرفته در سطح کشور، قم در رسیدگی به ایتام رتبه اول را کسب کرده است.

عبدالله جلالی روز چهارشنبه، در نشست مطبوعاتی که در تالار اجتماعات اداره‌کل کمیته امداد استان قم برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن عید قربان گفت : عید قربان یک فضای معنوی در جامعه ایجاد می کند و آثار و برکات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی دارد، در این روز قربانی کردن سفارش شده است و نذورات و جمع آوری آن در جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با توجه به نوع مشارکت مردم درسال های گذشته تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال 8 تن گوشت میان خانواده های نیازمند توزیع شود و به همین منظور، امسال 50 نفر از مددکاران را بسیج کرده ایم تا گوشت های قربانی را بین خانواده های نیازمند توزیع کنند.

وی افزود: خانواده های مستحق از قبل شناسایی شده اند دام هایی را تهیه کرده ایم و در روز عید قربان در کشتارگاه ها ذبح صورت می گیرد و پس از بسته بندی بهداشتی، یک و نیم کیلوگرمی گوشت، توسط مددکاران توزیع می شود.
جلالی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با این حرکت ارزشی باعث تجمیع منابع و بالابردن مشارکت مردمی و نهادهای مردمی می شود. و در همین راستا تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) امسال 180 میلیون ریال بابت قربانی، به کمیته امداد امام خمینی(ره) اختصاص داده اند.

جشن عاطفه ها با شعار مهر در انتظار مهر

به گزارش مهر، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در سطح کشورگفت : این جشن طی روزهای 16، 17، 18 مهر ماه در سراسر کشوربا شعار"مهر در انتظارمهر" اجرایی خواهد شد .
جلالی افزود: 16 مهر ماه با نواختن زنگ عاطفه ها در یکی از آموزشگاه ها ی استان دانش آموزان هم در این مشارکت ملی - مذهبی شرکت می کنند و کمیته امداد کمک های دانش آموزان مدرسه را جمع آوری و سپس بین مستحقین توزیع می کند.

وی گفت: مشارکت دانش آموزان درجشن عاطفه ها باعث نهادینه کردن فرهنگ مشارکت اجتماعی بین فرزندان جامعه می شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در سطح استان قم با ایجاد 60 پایگاه اعانات مردم را، صرفاً برای دانش آموزان تحت پوشش و غیر تحت پوشش جمع آوری می کند، که جشن عاطفه ها با مشارکت صداو سیما و آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار می شود.

جلالی تصریح کرد : برای برگزاری عاطفه ها اهدافی مانند اشاعه و ترویج انفاق و نوع دوستی، تلاش در جهت برقرای عدالیت اجتماعی و زدودن فقر در جامعه اسلامی بخصوص در بین دانش آموزان، ایجاد بستر تعاملی و همکاری با سازمان های مردم نهاد ، گسترش همبستگی اجتماعی، اعتماد سازی به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی، مشخص شده است.
وی عنوان کرد: سال گذشته مردم قم در جشن عاطفه ها 4میلیارد و 550 میلیون ریال کمک کردند که تقریبا یک سوم از کمک های مردمی، مشارکت دانش آموزان بود، که این نشان دهنده ی فرهنگ سازی اهدافی است که جشن عاطفه ها درنظر دارد.

صدقات و اکرام ایتام

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: در سطح استان حدود 20 هزار دانش آموز نیازمند اعم از تحت پوشش و غیر تحت پوشش داریم ، که حدود 4هزار و 300 نفر توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) تحت حمایت هستند.
وی با اشاره به عملکرد 6 ماه نخست سال جاری کمیته امداد امام خمینی(ره) قم عنوان کرد: در6ماهه ی اول امسال 42 میلیارد و514میلیون ریال صدقات جمع آوری شده ، که 21درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد داشته است و 22 درصد هم نسبت به برنامه ی پیش بینی شده فراتر بود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: در سایر موارد مانند اکرام ایتام، طرح محسنین، طرح شکوفه ها و ... مردم قم مجموعاً 68 میلیارد ریال کمک کرده اند، که نسبت به مدت 6 ماهه قبل با 10 درصد رشد رو به رو بوده است.
جلالی ادامه داد:در ارزیابی صورت گرفته در سطح کشور،استان قم در رسیدگی به ایتام رتبه اول را کسب کرده است که این مهم، با همکاری مراجع عظام، علما، روحانیون، خیرین و عموم مردم قم صورت گرفته و در واقع نمادی از پیشگام بودن مردم قم در حرکت های ملی-مذهبی است .

جمع آوری کمک های مردمی جهت کمک به مردم مظلوم فلسطین

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با اشاره به روز بین المللی همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین تصریح کرد: در راستای حمایت از مردم غزه، بامشارکت بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی(ره) کمیته ای طراحی شده تا به مدت 3روز به جذب کمک‌های مردمی در سراسر کشور به ویژه در استان قم اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای حمایت از مردم مظلوم غزه پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح استان قم ایجاد می‌شود، گفت: کمک‌های مردمی، با ایجاد پایگاه‌هایی از صبح روز پنجشنبه در سطح استان قم و اطراف حرم حضرت معصومه(س) و جمکران جمع آوری می شود .
جلالی افزود: جذب حمایت‌های مردمی جهت یاری رساندن به مردم مظلوم غزه با همکاری صدا و سیمای مرکز نور و اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی استان قم، با شعار حمایت از مردم مظلوم فلسطین در استان قم اجرا می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٣, ٢١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها