سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گوشت قربانی عید قربان به درب منازل نیازمندان ارسال می شود

این اقدام از روز جمعه 11 مهر ماه سال جاری آغاز شده و تا روز یکشنبه 13 مهر ماه مقارن با روز عید سعید قربان ادامه خواهد داشت.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم گفت: 50 نفر از مددکاران کمیته امداد امام خمینی تعیین شدند تا گوشت قربانی، عید قربان را درب منازل نیازمندان تحت پوشش این نهاد توزیع کنند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: عید قربان یک فضای معنوی در جامعه ایجاد می کند و آثار و برکات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی دارد، در این روز قربانی کردن سفارش شده است و نذورات و جمع آوری آن در جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است .

وی ادامه داد: درسطح استان قم مجموعا 30 پایگاه و 100مسجد برای جمع آوری نذورات قربانی مردم ساماندهی و تعیین شده است.

عبدالله جلالی افزود: نذورات جمع آوری شده از مساجد در قالب طرح مسجد محوری بین نیازمندان همان محله توزیع می شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد: این اقدام از روز جمعه 11 مهر ماه سال جاری آغاز شده و تا روز یکشنبه 13 مهر ماه مقارن با روز عید سعید قربان ادامه خواهد داشت.

جلالی تصریح کرد: خانواده های مستحق از قبل شناسایی شده اند دام هایی را تهیه کرده ایم و در روز عید قربان در کشتارگاه ها ذبح صورت می گیرد و پس از بسته بندی بهداشتی، یک و نیم کیلوگرم گوشت ، توسط 50نفرمددکار توزیع می شود .

وی گفت : طرح توزیع گوشت درب منازل نیازمندان تحت پوشش، برای اولین بار است که در سطح قم اجرا می شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) با توجه به نوع مشارکت مردم درسال های گذشته تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال هشت تن گوشت میان خانواده های نیازمند توزیع شود .

وی ادامه داد: سال گذشته مردم مبلغ یک میلیارد و 779 ریال بابت گوشت قربانی، کمک کردند که امیدواریم این رقم نسبت به سال گذشته رشد بیشتری داشته باشد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت : همه افراد جامعه با هر توان مالی می‌توانند در نذورات و توزیع گوشت‌های قربانی مشارکت داشته باشند، زیرا بسیاری از افراد هستند که بضاعت مالی برای تهیه یک دام را ندارند ازاین رو کمیته امداد این اقدام را از سوی آنان انجام می‌دهد.

جلالی در پایان افزود : کمیته امداد امام خمینی (ره) با این حرکت ارزشی باعث تجمیع منابع و بالابردن مشارکت مردمی و نهادهای مردمی می شود. و درهمین راستا تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)امسال 180 میلیون ریال بابت قربانی، به کمیته امداد امام خمینی(ره) اختصاص داده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٣٢

   

پر مبحث ترین ها