سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام بنایی: امنیت قم اعتبار نظام است

مردم وقتی بدانند امنیت مانند هوا ضروری است و راه‌های رسیدن به امنیت را هم بدانند، به بهترین شکل با نیروی انتظامی مشارکت می‌کنند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم امنیت این استان را موجب اعتباربخشی به نظام دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی شامگاه شنبه در جلسه توجیهی ارتقای آگاهی‌های حقوقی و پیشگیری از وقوع جرم که ویژه تاکسی‌رانان در معاونت اجتماعی دادگستری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت مسئله امنیت در استان قم اظهار داشت: هر اندازه که امنیت قم بالاتر رود، اثربخشی آن در جهان بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی اضافه کرد: اخبار قم بسیار مهم است و توسط افراد بسیاری در سراسر جهان رصد می‌شود به همین علت مشکلات اجتماعی در قم و وقوع جرم می‌تواند برای نظام بسیار گران تمام شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به اهمیت معیشت و اخلاق اجتماعی در قم گفت: تکدی‌گری، اعتیاد، سرقت و طلاق از مشکلاتی است که امروز با آن دست به گریبان هستیم.

وی با اشاره به اینکه قانون دست پلیس را برای اعمال قانون در برخورد با جرایم در سطح جامعه باز گذاشته عنوان داشت: پلیس می‌تواند آنجا که لازم است با استفاده از قوه قهریه جان و مال مردم را حفظ کرده و با مجرمان برخورد کند که توقع مردم از پلیس نیز همین است.

حجت الاسلام بنایی ادامه داد: با این حال اعمال قانون مجرمان بهترین راه نیست بلکه بهترین روش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی پیشگیری است که از هزینه‌های بسیاری جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در مقوله امنیت اضافه کرد: هر جا مردم را در سرنوشت خودشان شریک کردیم، توانستیم از ظرفیت آنها برای حل مشکلات استفاده کنیم. در مسئله امنیت هم اگر مردم احساس کنند، کار به عهده خودشان گذاشته شده همکاری بهتری با نیروی انتظامی و دستگاه قضایی خواهند داشت و امنیت جامعه به هزینه کمتر تأمین می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: مردم وقتی بدانند امنیت مانند هوا ضروری است و راه‌های رسیدن به امنیت را هم بدانند، به بهترین شکل با نیروی انتظامی مشارکت می‌کنند.

قم سومین استان امن کشور است

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در راستای ارتقای امنیت استان گفت: در سال گذشته استان قم در میان استان‌های کشور به رتبه سوم امنیت رسیده که این با مشارکت دادن مردم در تأمین امنیت استان به دست آمده است.

سرهنگ حمیدرضا اسدی افزود: امنیت تأمین نمی‌شود مگر با همکاری مردم با نیروی انتظامی و ارتقای آگاهی‌های عمومی از طریق مشاوره و امر به معروف و نهی از منکر.

وی با اشاره به اجرای طرح پلیس افتخاری در استان قم ادامه داد: هر قشر و صنفی می‌توانند به عنوان پلیس در خدمت مردم باشند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان قم با بیان اینکه به کار بردن قوه قهریه در تأمین امنیت دیگر جواب نمی‌دهد اضافه کرد: ایجاد مشارکت در مردم بهترین راه ساختن یک جامعه امن است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ١٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها