سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عبداللهی: 14 حوزه علمیه خواهران در قم ساخته می‌شود

شهرداری و شورای شهر 9 زمین این پروژه را که حداقل 60 میلیارد تومان ارزش دارد را به همراه پروانه ساخت و مجوزهای مورد نیاز تأمین کرده است.
معاون اداری مالی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران گفت: 14 حوزه علمیه خواهران در قم ساخته می‌شود که شهرداری قم در ساخت 9 پروژه همکاری خواهد داشت.

اصغر عبداللهی ظهر چهارشنبه در مراسم کلنگ‌زنی مدارس حوزه علمیه خواهران که با حضور آیت الله مقتدایی در ورزشگاه شهید جوانمرد برگزار شد، با اشاره به اینکه در 34 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان همواره پشتیبان حوزه‌های علمیه بوده‌اند اظهار داشت: اینکه شهر قم عاصمه آل رسول(ص) شده به یمن این هم‌افزایی میان مدیریت حوزه علمیه قم و مدیران شهری و استانی است.

وی با اشاره به وجود یک عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه علمیه خواهران در قم ادامه داد: ما 56 هزار خانواده روحانی داریم و 80 هزار روحانی برادر در قم هستند اما حوزه علمیه خواهران با هزاران مجتهده و فیلسوف از عقب‌ماندگی تاریخی رنج می‌برد و تنها 10 هزار طلبه در این شهر تحصیل می‌کنند.

وی گفت: برای جبران این عقب‌ماندگی تاریخی پیمان مقدس همکاری میان مدیریت شهری و حوزه‌های علمیه خواهران می‌تواند موجب این هم افزایی و تغییر شرایط شود.
وی با اشاره به عقب‌ماندگی‌های موجود در منطقه نیروگاه اضافه کرد: علامه امینی از این منطقه برخاسته است و ما به عشق امیرالمؤمنین (ع) نخستین حوزه علمیه را در این منطقه خواهیم ساخت.

شهرداری قم از دولت جلوتر است

عبداللهی افزود: با توجه به هم افزایی که وجود دارد تلاش می‌کنیم 14 حوزه علمیه خواهران را در سال تحصیلی جدید بسازیم.
وی ادامه داد: شهرداری و شورای شهر 9 زمین این پروژه را که حداقل 60 میلیارد تومان ارزش دارد را به همراه پروانه ساخت و مجوزهای مورد نیاز تأمین کرده است.

معاون اداری مالی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی و دولت نیز حمایت از 5 طرح را به عهده گرفته است که این نشان می‌دهد شهرداری و شورای شهر در این زمینه از دولت جلوتر هستند.
به گزارش مهر، وی با اشاره به مسائل مالی این طرح‌ها خاطرنشان کرد: از 17 میلیارد تومان اعتبار عمرانی که داریم، هفت میلیارد تومان عدد خالص در این سال برای این طرح‌ها گذاشتیم.

احداث کتابخانه و مرکز مشاوره

عبداللهی افزود: این پروژه‌ها تنها حوزه علمیه و مدرسه نیست بلکه قرار است یک مجموعه فرهنگی برای زنانی باشد که طالب دریافت علوم دینی هستند.
وی گفت: برخی امکانات مانند کتابخانه و مرکز مشاوره و آموزش اخلاق و احکام برای تمام بانوان جامعه در این مجموعه‌ها خدمت رسانی خواهد کرد.

معاون اداری مالی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران ادامه داد: این طرح‌ها ممکن است دو برابر یک طرح عادی هزینه داشته باشد اما ما نمی‌خواهیم تنها طالبان علم تربیت کنیم بلکه می‌خواهیم سفیرانی فرهنگی داشته باشیم که نخستین اثر وضعی آن برای خود منطقه باشد و اثر انتقالی آن به تمام دنیا برسد.
وی با اشاره به نقش زن در خانواده ادامه داد: حداقل خروجی این مدارس یک مادر و همسر خوب است.

معنای هستی در زن تعریف شده

وی ادامه داد: زن یک پدیده و ریحانه الهی است که از اصول سوق‌الجیشی حضرت حق است. معنای هستی در زن تعریف شده چرا که هر کس در زندگی خودش مرهون یک مادر است.
معاون اداری مالی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران با اشاره به اقدامات حوزه علمیه خواهران در راستای صیانت از تشیع گفت: در 63 شهر ایران حوزه علمیه خواهران در حال گسترش است. 400 هزار کودک در مهدهای قرآنی حوزه علمیه خواهران در حال آموزش دیدن هستند.

وی با اشاره به مصوبه شورای شهر قم در زمینه واگذاری زمین برای ساخت چهار حوزه علمیه خواهران ادامه داد: امروز ما چهار حوزه علمیه خواهران را که دو فوریت آن در شورا تصویب شده کلنگ می‌زنیم تا این نهال مقدس بارور شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها