سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جذب و حفظ نیروهای نخبه مدیریت شهری در شهرداری قم

شهرداری قم لایحه اهدای کمک‌هزینه 200 میلیون ریالی را به شخصی که کارمند موقت شهرداری است و در مقطع دکتری حسابداری قبول شده به شورا ارائه کرده است.
شهردار قم بر ضرورت جذب و حفظ نیروهای نخبه و تحصیل‌کرده مدیریت شهری در شهرداری تاکید کرد.
خبرگزاری فارس: جذب و حفظ نیروهای نخبه مدیریت شهری در شهرداری قم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمد دلبری صبح امروز در نودمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: فرار نیروهای نخبه از شهرداری یکی از مشکلات همیشگی بوده و به همین دلیل وقتی شخصی حاضر می‌شود با دریافت 20 میلیون تومان کمک‌هزینه تحصیلی، تعهد خدمت دو برابر میزان تحصیلات بدهد آن هم در شرایطی که نیروهای متخصص حسابداری با هزینه‌های بالا حاضر به همکاری با مدیریت شهری هستند جزو فرصت‌هاست.

وی افزود: به همین دلیل شهرداری قم لایحه اهدای کمک‌هزینه 200 میلیون ریالی را به شخصی که کارمند موقت شهرداری است و در مقطع دکتری حسابداری قبول شده به شورا ارائه کرده است.

شهردار قم با بیان اینکه چنین کمک‌‌هایی هزینه محسوب نمی‌شوند خاطرنشان کرد: در واقع می‌توان این اقدام را نوعی سرمایه‌گذاری بر روی نیروهای نخبه موجود دانست.

گفتنی است شهرداری قم در لایحه‌ای به شورای شهر خواستار ارائه کمک‌هزینه 200 میلیون ریالی به یکی از کارکنان موقت خود برای تحصیل در مقطع دکتری حسابداری کرده بود؛ این شخص به عنوان رابط و هماهنگ‌کننده پروژه حسابداری تعهدی شهرداری قم مشغول به کار بوده و تعهد دو برابر میزان تحصیلات هم برای او در نظر گرفته می‌شود.

در نهایت اعضای شورای شهر قم تصمیم گرفتند با توجه به مجموعه مباحث مطرح شده، یک ماه این لایحه را مسکوت بگذارند تا آیین‌نامه آموزشی مدیریت شهری قم که دو سال پیش تصویب شده بود اصلاحات لازم را بپذیرد و پس از آن بر اساس آیین‌نامه عمل شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٧-١٣٩٣, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها