سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیات های مذهبی از اقدامات اختلاف انگیز پرهیز کنند

بروز شده : ۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٣:۵٠    نسخه چاپی    
امسال با همکاری نیروی انتظامی، بیش از پنج هزار رابط انتظامی انتخاب و جلسه توجیهی این افراد با حضور جانشین فرمانده انتظامی استان و روسای پلیس و کارشناسان این مجموعه انتظامی برگزار شد.
نائب رییس شورای هیات های مذهبی قم گفت: هیات های مذهبی از اقدامات اختلاف انگیز و ایجاد شکاف بین مسلمانان پرهیز کنند.

محمود هوشنگی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: انتظار می رود هیات های مذهبی فرهنگ و شئونات عزاداری را رعایت نمایند و مراقب باشند برخی اعمال و رفتار آنها زمینه خشنودی دشمنان را فراهم نکند.

وی در مورد برقراری نظم و امنیت در هیات های مذهبی گفت: امسال با همکاری نیروی انتظامی، بیش از پنج هزار رابط انتظامی انتخاب و جلسه توجیهی این افراد با حضور جانشین فرمانده انتظامی استان و روسای پلیس و کارشناسان این مجموعه انتظامی برگزار شد.

هوشنگی افزود: امیدواریم امسال علاوه بر شور حسینی شاهد شعور حسینی در محافل عزاداری سیدالشهدا(ع) باشیم.

دربخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با این تدبیر آستان مقدس حضرت معصومه(س) مشکل دو سال گذشته در عبور و مرور دسته های عزاداری به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی برطرف شود.

وی افزود: در گذشته به دلیل انجام عملیات عمرانی در صحن عتیق، به دسته های عزداری اجازه ورود به صحن بزرگ داده نمی شد اما ،امسال آنها از دو مسیر میدان آستانه (از سمت میدان شهید مطهری) و خیابان ارم وارد صحن بزرگ شده و دسته های مناطق دو ، سه و شش از صحن عتیق به سمت صحن جوادالائمه عبور می کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٣:۵٠

   

پر مبحث ترین ها