سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبری:

پیشخوان خدمت سرمایه‌گذاری در شهرداری قم راه‌اندازی می‌شود

وی با اشاره به اقدامات شهرداری و شورای شهر برای رفع موانع سرمایه‌گذاری اظهار داشت: مصمم هستیم موانع پیش روی سرمایه‌گذاران در مدیریت شهری را رفع کنیم.
شهردار قم از راه‌اندازی پیشخوان خدمتی برای تکریم سرمایه‌گذاران در شهرداری قم خبر داد.

محمد دلبری صبح یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اقدامات شهرداری در دهه نخست ماه محرم اظهار داشت: خدمت‌رسانی به هیئت‌های مذهبی و ساماندهی هسته مرکزی از جمله این اقدامات بوده است.

وی به اشاره به مسئله ایمنی هیئت‌های مذهبی افزود: اقدامات خوبی انجام شده با آموزش مسئولان هیئت‌ها و ارتباط مستمر با آنها انجام شده تا سال بی حادثه‌ای داشته باشیم.

شهردار قم ادامه داد: استقرار خودروهای آتش‌نشانی در سطح شهر و موتورسیکلت‌هایی که برای معابر کم عرض پیش بینی شده از دیگر اقدامات است.

وی گفت: اقدامات خوبی هم سازمان فرهنگی هنری شهرداری با مشارکت هیئت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد انجام داده‌اند. از جمله امسال برای نخستین بار در دهه اول گروه تعزیه‌خوانی در مقابل ساختمان شهرداری مستقر شده‌اند.

دلبری خاطرنشان کرد: سیاه پوش کردن شهر و هماهنگی با هیئت‌ها برای نصب بنرها مسئله دیگری است که شهرداری در این دهه به آن توجه کرد.

وی افزود: نصب بنر به صورت عرضی در خیابان منع شده تا مشکلات ایمنی که در سال‌های قبل برای عابران ایجاد شده بود، تکرار نشود. فقط در مواردی که ایمنی به صورت کامل توسط هیئت اجرا شده و تعهد بدهند که مسئولیت با خودشان باشد، اجازه نصب عمودی دارند.

شهردار قم با اشاره به اینکه هنوز تصمیم قطعی برای مسیر هیئت‌ها در عاشورای امسال گرفته نشده اظهار داشت: تقسیم‌بندی سال گذشته مورد اعتراض هیئت‌ها قرار گرفته بود که امسال قرار شد تمام هیئت‌ها از یک درب وارد حرم حضرت معصومه(س) مشرف شوند.

وی با اشاره به لایحه‌ای که در مسائل مربوط به شوراها در مجلس شورای اسلامی جریان دارد خاطرنشان کرد: جلسات متعددی با کمیسیون مربوط در مجلس در این رابطه داشته‌ایم. در حال حاضر تنها مسئله تعداد اعضای شورا تصمیم‌گیری شده است.

نظر مجلس کاهش تعداد اعضای شوراها است

دلبری گفت: نظر مجلس بر کاهش اعضای شوراهای شهر بر کاهش اعضا است. در حال حاضر انتخاب شهردار را از دستور خارج کرده‌اند و تنها نحوه استیضاح آن با تغییراتی روبه‌رو خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری و شورای شهر برای رفع موانع سرمایه‌گذاری اظهار داشت: مصمم هستیم موانع پیش روی سرمایه‌گذاران در مدیریت شهری را رفع کنیم.

شهردار قم عنوان داشت: یک پیشخوان خدمت را برای سرمایه‌گذاری احداث خواهیم کرد که در آن تمام قسمت‌های که برای سرمایه‌گذار نیاز است، در یک ساختمان متمرکز شود تا سرمایه‌گذار فقط به یک مجموعه مراجعه کرده و بتوانیم در مدت دو روز پاسخ سرمایه‌گذار را بدهیم.

وی اضافه کرد: تیم حقوقی و شهرسازی شهرداری هم موظف است در خارج از نوبت مسائل مرتبط به سرمایه‌گذاران را پیگیری کند.

دلبری گفت: در جلساتی که هفتگی با استاندار محترم داریم، این مسئله را با ایشان مطرح کردیم و ایشان هم استقبال کرد و اعلام آمادگی کرد تا مسئولیت شورای سرمایه‌گذاری را به عهده گرفته و دبیری آن با شهرداری باشد.

نمایندگی قم برای سهام کلان‌شهرها در بانک شهر

مسئله دیگر که شهردار قم به آن پرداخت مربوط به بانک شهر بود. وی ادامه داد: پس از حضور در هیئت مدیره بانک شهر به عنوان تنها نماینده از کلان شهر که تائیدیه صلاحیت عضویت در این هیئت مدیره را از سوی بانک مرکزی گرفت، وکالتی را از شهرداری‌های کلان شهرهای دیگر به عنوان نماینده سهام آنها دریافت کردم.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که در این مدت در بانک شهر انجام شده گفت: یک کمیته حسابرسی در این بانک تشکیل شده که ریاست آن را به قم داده‌اند که این هم فرصتی برای حرکت به سوی عمران و آبادانی شهر قم است.

دلبری ادامه داد: معرفی کردن نماینده‌هایی از شهرداری قم به عنوان عضو هیئت مدیره در شرکت‌های سرمایه‌گذاری اقدام دیگری بوده که در این راستا انجام داده‌ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩٣, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها