سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قهر کودکانه دلبري از خدمت به مردم قم

بروز شده : ٨-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:۴٩    نسخه چاپی    
تا آنجا که به عنوان يک روزنامه نگار می دانیم اين همراهي و همراهي ديگر مديران، مجموعه ها و رسانه ها با آقاي دلبري در طول 35 سال گذشته قم بي سابقه بوده است. حالا قضيه چي است که آقاي دلبري اينقدر آن را بزرگ کرده است؟ نمی دانیم خدا و شايد هم برخي از بندگان از ما بهتران بدانند!
خبر کوتاه بود و مبهم؛ خبر اين بود: دلبري در نامهاي به حضرت معصومه(س) از حضور وي مرخص شد.
اين خبر به عنوان استعفانامه محمد دلبري، شهردار قم از سمت شهرداري بازتاب گستردهاي در سايتهاي خبري به ويژه در واتسآپ داشت. هر چند سخنگوي شوراي اسلامي شهر در گفت و گويي اعلام کرد که هيچ استعفانامهاي تقديم اين شورا نشده است. ولي وي خبر نداشت که استعفا به محضر مبارک حضرت فاطمه معصومه(س) نوشته شده است و جهت اطلاع شورا رونوشتي به آنها زده شده است.

از آنجا که اين اولين بار نيست که آقاي دلبري استعفا يا قهر ميکند، روزنامه «19دي» اين خبر را جدي نگرفت و هنوز هم آن را جدي نميداند. هر انسان منصفي نگاهي سطحي به متن استعفا بياندازد درمييابد که اين استعفا چيزي جز نوعي مظلوميت نمايي و تحريک احساسات براي جلب توجه ديگران نيست.
وقتي انسان متن استعفا را که ميخواند ميگويد بدبخت، بيچاره دلبري، چي کشيده! که آخر به حضرت معصومه(س) پناه برده است. ولي انتهاي نامه را که دقت ميکند بياختيار احساس ابهام و رازآلود بودن نامه در ذهنش متبادر ميشود.

در اين نامه که خطاب به حضرت معصومه(س) نوشته شده است. آمده است: در اين مدت بالغ بر 3 سال، خادمي بودم که احساس غرور داشتم از عنايت خاصه شما و همچنان بر اين باور که لطف شما شامل حالم ميشود. اما بيبي؛ توکل و توسلم همچنان پابرجاست اما ضلع ديگر مثلث خدمت به زائران و مجاورانتان که همانا همت و اراده جمعي ميباشد را ديگر شاهد نيستم. همراهي نميکنند... مدام موانع ايجاد ميکنند... اکنون نميتوانم نظارهگر اين باشم که به خاطر حضور من از تخريب اماکن عمومي که براي رفاه زائرانتان از عوارض مردم و عاشقانتان ساخته شده بود نيز نگذرند. اکنون با توجه به اينکه با مشورت، کسب اجازه از فرمان الهي و محضر بزرگوار شما به خدمتتان رسيده بودم.... از حضورتان مرخص ميشوم و اميدوارم در دو سراي دستگيريم نماييد.

آقاي دلبري در پايان نامه را به شوراي اسلامي شهر و استاندار قم رونوشت کرده و در ذيل رونوشت از حمايتهاي بيدريغ اعضاي شوراي شهر از آنها تشکر کرده و از استاندار قم هم به عنوان استاندار محبوب ياد کرده است.

بنابراين از انتهاي نامه معلوم ميشود که شوراي اسلامي شهر و استاندار که به عنوان 2 رکن اصلي تصميمگيري مديريتي شهر هستند با آقاي شهردار همراه بوده اند. تا آنجا که به عنوان يک روزنامه نگار می دانیم اين همراهي و همراهي ديگر مديران، مجموعه ها و رسانه ها با آقاي دلبري در طول 35 سال گذشته قم بي سابقه بوده است. حالا قضيه چي است که آقاي دلبري اينقدر آن را بزرگ کرده است؟ نمی دانیم خدا و شايد هم برخي از بندگان از ما بهتران بدانند!

و اما خلاصه قضيه اين است که شرکت آب منطقهاي قم بهعلت ساخت و سازهاي شهرداري در داخل رودخانه عليه شهرداري شکايت کرده است. براساس اين شکايت و حکم صادره برخي تأسيسات احداثي توسط آب منطقهاي تخريب شده است. جالب اينجاست شهرداري هم اقدام به مثل کرده و ضمن پايين آوردن تابلو شرکت آب منطقهاي از بالاي ساختمان اين اداره در خيابان دورشهر چند کاميون نخاله جلوي درب آن خالي کرده است.
نگارنده تا آنجايي که به ياد دارد شرکت آب منطقهاي در رابطه با هرگونه ساخت و ساز در رودخانه با همه شهرداران مشکل داشته است. مگر همه شهرداران تا شکايتي از آنها شده و يا حکم تخريبي در رودخانه صادر شده است، استعفا و يا قهر کردهاند!
اقدام به استعفاي آقاي دلبري آنهم بدين شکل و با جوسازيهاي عجيب و غريب يا همانطور که برخي ادعا ميکنند يک بازي سياسي براي مظلوم نمايي و تحريک احساسات است يا اينکه آستانه تحمل مديريتي وي بسيار شکننده و در حد چنين مسئوليتي نيست.
اينکه آقاي دلبري انتظار داشته باشد همه برايش سوت و کف بزنند و کسي از او انتقاد نکند يا حتي شکايتي صورت نگيرد انتظار نابجايي است و حکايت از روحيه طاغوتي و اشرافي گري دارد و هيچ کس حق ندارد مديريت اشرافي در اين شهر حاکم کند.
عليايحال از آنجا که اين استعفا خطاب به شواري شهر نوشته نشده است، انتظار اين است که اعضاي شورا به آن وقعي ننهند تا بلکه آقاي دلبري به مسير درست مفاهمه و تعامل برگردد.
telegram 19dey.com
علی    8 آذر 1393 19:33
با سلام ظاهرا ایشان از حضرت معصومه س خداحافظی کرده اند نه از مردم قم
  • -1
ali    12 آذر 1393 16:35
مردم را جیگر فرض کرده اند
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 2
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:۴٩

   

پر مبحث ترین ها