سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش ۱۰ برابری ثبت موقوفه در کشور

از ابتدای سال تاکنون به ۸۰۹ خانواده برای ازدواج، ۱۴ هزار دانش آموز برای تحصیل و ۲۴ هزار نفر خانواده ایتام از سوی اوقاف کشور کمک صورت گرفته است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بیش از ۲ هزار وقف توسط مردم از ابتدای سال تاکنون صورت گرفته که این میزان نسبت به سال ۸۸ حدود ۱۰ برابر افزایش داشته است.

حجت الاسلام علی محمدی روز پنج‌شنبه در دیدار آیت الله نوری همدانی با اشاره به عملکرد سازمان اوقاف طی سال جاری و ارائه آمارهایی در این رابطه اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون به ۸۰۹ خانواده برای ازدواج، ۱۴ هزار دانش آموز برای تحصیل و ۲۴ هزار نفر خانواده ایتام از سوی اوقاف کشور کمک صورت گرفته است.
وی بیان داشت: همچنین اعزام زائران به امامزاده موسی مبرقع(ع)، کمک به ۹ هزار و ۷۰۰ بیمار و ۲۰۰ نفر برای عتبات عالیات از دیگر خدمات این سازمان بوده است.

کمک ۱۹ میلیارد تومانی به حوزه علمیه

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: همچنین خدمات دیگری نیز همچون کمک به حوزه علمیه به ارزش ۱۹ میلیارد تومان، برگزاری مراسم عزاداری و اطعام به میزان ۲۲ میلیارد تومان نیز انجام شده است.
وی عنوان کرد: کمک به ۳ هزار و ۸۲ هیئت مذهبی، اعزام مبلغ از محل نیت واقفان بیش از ۱۵ هزار نفر، انجام مراسم مذهبی در بیش از ۱۴ هزار مکان صورت گرفت.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: بیش از ۲ هزار وقف توسط مردم از ابتدای سال تاکنون صورت گرفته که این میزان نسبت به سال ۸۸، حدود ۱۰ برابر افزایش داشته است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فعالیت‌های قرآنی ابراز داشت: حفظ قرآن کریم و برگزاری مسابقات قرآنی از برنامه‌های دیگر این سازمان است و سال گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در برنامه حفظ قرآن کریم شرکت کردند.

وجود ۲ هزار و ۴۰۰ مراکز قرآنی و فرهنگی در کشور

به گزارش مهر، وی عنوان کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ مراکز قرآنی و فرهنگی در کشور وجود دارد و در طول سه سال گذشته ۸۶۰ هزار نفر برای حفظ قرآن کریم ثبت نام و امتحان دادند.

فعالیت‌های عمرانی و آبادانی در هزار و ۳۰۰ بقعه

محمدی بیان داشت: در هزار و ۳۰۰ بقعه کشور فعالیت‌های عمرانی و آبادانی با سرمایه ۱۶۰ میلیارد تومان تعریف شده و طرح جامعی انجام می‌شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در سه هزار و ۷۰۰ نقطه از امامزادگان کشور فعالیت های عمرانی صورت می گیرد.
وی با اشاره به بزرگداشت و معرفی امامزادگان به مردم اظهار کرد: برنامه هایی نیز در این جهت توسط سازمان اوقاف انجام می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٩-١٣٩٣, ٠٢:۴٧

   

پر مبحث ترین ها