سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شعارهاي انحرافي در راهپيمايي 22 بهمن تهران و قم چرا؟

در راهپيمايي 22 بهمن 91 که به فتنه 22 بهمن قم معروف شد عده‌اي با اقدامات ساختار شکنانه خود کام مردم را تلخ و موجب شادي و شعف دشمنان نظام و انقلاب شدند.

 

شعارهاي انحرافي برخي خلاف سياستهاي مقام معظم رهبري در راهپيماي 22بهمن موجب ناراحتي اغلب راهپيمايان شد.

همزمان با حضور چند ميليوني مردم در تهران و موج جمعيت در سراسر ايران در راهپيمايي 22 بهمن براي لبيک گويي به تأکيدات حضرت آيت‌ا... خامنه اي، گروه‌هاي چند نفره تفرقه افکن عليه وحدت ملي، راهبرد مذاکرات هسته‌اي و ... شعار دادند که با واکنش تظاهر کنندگان روبه‌رو شدند.

در نخستين ساعات آغاز حرکت مردم براي پيوستن به صفوف تظاهر کنندگان مقابل دانشگاه صنعتي شريف در خيابان آزادي، اعلاميه‌اي عليه مذاکرات هسته‌اي پخش شد که در پايان آن آدرس اينترنتي تشکل يک دانشگاه مشخص درج شده بود.

اين بروشور و پخش گسترده آن در بزرگترين مراسم وحدت ملي در حالي پخش شد که حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي ايران در آخرين بيانات خود، از روند مذاکرات و عملکرد تيم مذاکره کننده حمايت کردند.

از سوي ديگر، اين اقدام تفرقه افکنانه در حالي صورت گرفته که دستگاه ديپلماسي در 18 ماه گذشته با تأکيد بر حرکت در چارچوب راهبرد تعيين شده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي، بخش اعظم توان خود را براي حل و فصل پرونده هسته‌اي صرف کرده است.

همچنين گروهي ديگر هنگام آغاز سخنراني رئيس جمهور در ميدان آزادي در صدد ادامه شعارهاي انحرافي خود به بهانه مذاکرات هسته‌اي بودند که با واکنش حاضران مجبور به سکوت و خروج از مقابل جايگاه شدند.

تظاهر کنندگان در مقابل اين عده شعار مي‌دادند «حاميان دولتيم ـ فداييان رهبريم»و «پيروي از خط امام ـ اطاعت از رهبري ـ حمايت از روحاني».

يکي از اعضاي جريان انحرافي که سابقه بازداشت نيز دارد در جريان راهپيمايي 22 بهمن از کساني که شعارهايي عليه دولت و ديپلماسي هسته‌اي مي‌دادند با صداي بلند و چند بار تکرار حمايت کرد.

مقام فرهنگي دولت دهم هنگامي که رئيس جمهوري در جمع راهپيمايان 22 بهمن حضور يافت از يک گروه چند نفره خواستار شعار دادن عليه دولت شد و در پايان نيز از آنان با شعار «درود بر شما و ... » از آنان قدرداني کرد.

از سوي ديگر، گروه کوچکي (12 نفره) که چنين ديده مي‌شد با برنامه ريزي قبلي در تقاطع قريب ـ انقلاب حضور يافته بودند، هنگام پيوستن آيت‌ا...‌هاشمي رفسنجاني به جمع راهپيمايان، شعارهاي انحرافي سر دادند که با واکنش فوري حاضران مجبور به ترک محل شدند.

راهپيمايان شاهد اقدام اين گروه با سردادن شعار«22 بهمن روز افتخار ملي، وحدت اصل هميشگي» و «مرگ بر منافق» در اطراف آيت‌ا...‌هاشمي حلقه محافظتي زدند و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بدون توجه به شعار اين افراد، مسير راهپيمايي را ادامه داد.

در قم نيز توسط برخي بلندگودارها شعارهاي تندي عليه تيم مذاکره کننده سر داده شد. اين شعارها که درست در مقابل منويات رهبري سر داده شد به حدي تند بود که در يکي از خيابانهاي قم تعداد قابل توجهي از مردم از ميان شعار دهندگان بيرون آمده و در پياده رو به مسير خود ادامه دادند.

يکي از اين راهپيمايان به خبر نگار ما گفت: اقدام اين عده تداعي بخش رفتارهايي بود که در سال 91 در طول راهپيمايي خودم شاهد بودم که ناراحتي مقام معظم رهبري را در پي داشت .

در راهپيمايي 22بهمن قم همچنين تراکت‌ها و اطلاعيه‌هايي که سعي شده بود در آنها اعتماد مردم به دولت و مذاکره کنندگان تضعيف شود نيز توزيع شد.

شايان ذکر است در راهپيمايي 22 بهمن 91 که به فتنه 22 بهمن قم معروف شد عده‌اي با اقدامات ساختار شکنانه خود کام مردم را تلخ و موجب شادي و شعف دشمنان نظام و انقلاب شدند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١١-١٣٩٣, ١١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها