سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز طرح نوروزی راهداری برای تامین ایمنی سفرها در محورهای مواصلاتی قم

مدیر راهداری استان قم با اعلام آمادگی کامل برای اجرای طرح راهداری نوروزی در محورهای جاده ای استان گفت:60 نفر عوامل راهدار، 40 دستگاه انواع خودروها و ادوات راهداری در قالب هشت گروه ثابت و سیار آماده تامین ایمنی سفرهای نوروزی در این استان هستند.


 اکبر سلیمیان در گفت و گویی اظهار داشت: اولویت حوزه مدیریت راهداری در تامین ایمنی سفرهای نوروزی سال نو در دو بخش قبل و زمان سفرها تقسیم می شود.

وی به اقدامات پیش از آغاز سفرها اشاره کرد و گفت: آرام سازی در قالب تسطیح محیطی، اصلاح شیب شیروانی، رفع افتادگی شانه ها، اجرای خطوط و نقوش در قالب صدها کیلومتر خط گرم و سرد، تعویض و نصب تابلوهای ترافیکی، رفع نواقص سامانه روشنایی و پاکسازی و جمع آوری ضایعات آسفالتی بخشی از اقداماتی است که از هفته های گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اهمیت محورهای مواصلاتی استان قم که شاهراه ارتباطی 17 استان با مرکز کشور است، گفت: از هفته های گذشته با توجه به کاهش نزولات جوی، عملیات گسترده بهسازی و روکش آسفالت و همچنین لکه گیری موضعی در سطح محورهای جاده ای استان به اجرا گذاشته شده است.

سلیمیان، تجهیز و بهسازی هشت راهدارخانه استان قم را بخشی از اقدامات گروه های راهداری نوروزی این اداره کل عنوان کرد و افزود: از 25 اسفند ماه جاری تا 15 فروردین سال آینده، طرح راهداری نوروزی به اجرا گذاشته می شود و در تمام مدت راهدارخانه های استان قم آماده ارائه خدمات رفاهی و همچنین اطلاعات مربوط به راه ها و دیگر امور مرتبط به مسافران هستند.

وی به همکاری خوب دیگر عوامل خدمتگزار جاده ای از جمله پلیس راه، اورژانس، هلال احمر و حمل و نقل و پایانه ها با عوامل راهداری اشاره کرد و گفت: بی تردید تامین ایمنی و امنیت سفرهای نوروزی مرهون تلاش و کوشش جمعی همه عزیزان خدمتگزار عرصه جاده است.

مدیر راهداری استان قم همچنین خاطرنشان کرد: سامانه تلفن گویای 141 به طور شبانه روزی آماده پاسخگویی به تماسهای تلفنی هموطنان گرامی در راستای ارائه اطلاعات وضعیت راه های کشور می باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٣, ١٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها