سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۲۶ اسفند تا ۶ فروردین/

۹۰۳ تن میوه در قم توزیع شد

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۴, ١١:٢٧    نسخه چاپی    
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه ۲۹۰ تن سیب و ۹۷۰ تن پرتقال درطرح نوروزی وارد استان قم شده است ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ تن سیب و ۲۸۰ تن پرتقال در سردخانه‌ها برای تامین مصرف مردم ذخیره شده است.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان قم از توزیع ۹۰۳ تن میوه از ۲۶ اسفندماه سال گذشته تا ششم فروردین ماه سال جاری در استان قم خبرداد.

علی اصغر همت با اشاره به اینکه طرح نوروزی توزیع میوه تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری در این استان ادامه دارد گفت: از این تعداد میوه ۲۱۳ تن سیب و ۶۹۰ تن پرتقال بوده است.

وی افزود: این تعداد میوه در ۳۷ چادر توزیع در شهر قم و شش چادر نیز در شهرهای تابعه استان قم در ایام تعطیلات توزیع شده است.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه ۲۹۰ تن سیب و ۹۷۰ تن پرتقال درطرح نوروزی وارد استان قم شده است ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ تن سیب و ۲۸۰ تن پرتقال در سردخانه‌ها برای تامین مصرف مردم ذخیره شده است.

وی افزود: توزیع روزانه میوه در چادر‌ها متفاوت است و ما آمادگی ظرفیت توزیع نیاز مصرف کنندگان را در بین چادرهای عرضه میوه داریم.

همت، خاطر نشان کرد: قیمت هر کیلو پرتقال ۳۰ هزار ریال و هرکیلو سیب ۲۶ هزار ریال اعلام شده است که شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف آن را از طریق سامانه ۱۲۴ به مسئولان مربوطه اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون ۵۴۳ تن مرغ در استان قم توزیع شده است گفت: توزیع مرغ از یکم اسفندماه شروع شده است و محدودیتی در توزیع مرغ در استان نداریم.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان قم افزود: مرغ منجمد کیلویی ۵۵ هزار ریال و مرغ گرم کیلویی ۷۶ هزار ریال در مراکز عرضه برای مصرف کنندگان توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروزی مدیریت پشتیبانی امور دام و سردخانه‌های زیر پوشش جهاد کشاورزی قم در محل کار حضور دارند و توزیع مرغ منجمد را به هر میزان درخواستی انجام می‌دهند.

 

استان قم در ششمین روز نوروز تردد ۱۳۸ هزار خودرو را پذیرا بوده است

قائم مقام مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم گفت: استان قم در ششمین روز از تعطیلات نوروز ۹۴ تردد نزدیک به ۱۳۸ هزار خودرو را در محورهای مواصلاتی خود پذیرا بوده است.

محمد حسن کلهری بیان داشت: بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان قم در ششمین روز فروردین ماه ۱۳۸ هزار و ۸۸۴ وسیله نقلیه از مبادی ورودی استان قم عبور کردند.

وی ادامه داد: همچنین تردد ورودی به شهر قم در این روز رقمی بالغ بر ۱۳۲هزار و ۸۷۵ وسیله نقلیه بوده است که توسط دوربین‌های تردد شمار ما در این روز ثبت گردیده است.

قائم مقام مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گفت: بر اساس این گزارش متوسط سرعت در آزادراه‌های استان قم ۹۷ کیلومتر بوده است و همچنین ۹۲ درصد از تردد در جاده‌های استان متعلق به وسایل سبک و هشت درصد نیز به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داده شده است.

وی افزود: بر اساس آخرین خبر‌ها آزادراه قم - تهران، آزاد راه تهران - قم، بزرگراه قم - سلفچگان و آزاد راه قم - کاشان به ترتیب پرتردد‌ترین مسیر‌ها در ششم فروردین ماه بوده‌اند.

قائم مقام مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان از مسافران نوروزی تقاضا کرد تا با توجه به شلوغی راه‌ها از حرکت‌های مارپیچ پرهیز کنند و با حرکت با سرعت مطمئنه سفری خوش را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورند.

 

دستگاه‌های دولتی در موج نخست سفر‌ها عملکرد خوبی داشتند

فرماندار قم گفت: خوشبختانه دستگاه‌های دولتی استان قم در خدمات رسانی به زائران در دور نخست سفرهای نوروزی عملکرد قابل قبولی داشتند و باید تلاش کنند در دور دوم نقایص خود را برطرف کنند.

رضا سیار در جلسه هماهنگی این ستاد با اشاره به پایان دور نخست سفرهای نوروزی و آغاز دور جدید این سفر‌ها، اظهار کرد: خوشبختانه کمیته‌های ده گانه توانستند در دور نخست خدمات خوبی به زائران و مسافران نوروزی استان قم انجام دهند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دور نخست سفرهای نوروزی، تقارن با ایام شهادت حضرت فاطمه (س) بوده است، بیان کرد: خوشبختانه تمام دستگاه‌های دولتی با یکدیگر همدل شدند تا بتوانند خدمات شایسته‌ای به زائران استان قم در این ایام ارائه دهند.

رئیس کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائران استان قم با بیان اینکه در تعطیلات نوروز امسال دو چهره متفاوت داشتیم، افزود: ما در موج دوم سفر از فضای شهادت حضرت فاطمه (س) خارج شدیم و باید بتوانیم خدمات فرهنگی مناسبی برای زائران فراهم کنیم و چهره دیگری از شهر قم برای مسافران نوروزی به نمایش بگذاریم.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های شهرداری قم برای آماده سازی محیط شهری قم برای شهادت حضرت فاطمه (س) و بعد از شهادت، اظهار کرد: خوشبختانه شهرداری در این زمینه توانسته است عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و دو چهره متفاوت از قم برای زائران به نمایش بگذارد.

سیار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وظیفه دستگاه‌های فرهنگی استان قم در موج دوم سفرهای نوروزی بسیار سنگین‌تر است، افزود: دستگاه‌های فرهنگی باید تغذیه مناسب فرهنگی برای زائران داشته باشند و توجه داشته باشند که از فضای شهادت حضرت فاطمه (س) خارج شدیم و متناسب با این ایام مباحث فرهنگی خود را به زائران و مسافران نوروزی ارائه کنند.

 

روزانه ۳۰۰ نفر با تور گردشگری از اماکن تاریخی قم بازدید می‌کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: از ۲۷ اسفندماه گذشته تا امروز، روزانه ۳۰۰ نفر با تور گردشگری از اماکن تاریخی قم بازدید می‌کنند.

عیسی رضایی با اعلام این خبر افزود: این افراد از آثار تاریخی از جمله مسجد جامع، تپه قلی درویش، خانه زند، مقابر گنبد سبز، خانه ملاصدرا و کاروانسرا‌ها بازدید کرده‌اند.

وی اضافه کرد: این تور‌ها به صورت رایگان با مشارکت شهرداری، دانشگاه علمی و کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با سه اتوبوس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این تورهای قم گردی آثار تاریخی و فرهنگی معرفی می‌شوند همچنین ۱۰۰ هزار بروشور نقشه استان قم، معرفی آثار تاریخی ثبت شده نیز برای بازدیدکنندگان شرح داده می‌شود تا با شناخت کامل از آثار تاریخی دیدن کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با بیان اینکه مسافران تورقم گردی از موزه‌های استان قم بازدید می‌کنند گفت: این سه موزه شامل موزه گنجینه آثار مراجع تقلید، موزه مردم‌شناسی در خانه زند و موزه بیت امام (ره) در میدان روح الله واقع شده است.

وی افزود: تیمچه بازار، تپه قلی درویش، بازار کهنه، بیت النور، چهل اختران، خانه تاریخی یزدان پناه و بروجردی‌ها در زمره اماکنی است بیشتر مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است.

رضایی بیان داشت: تور گردشگری به روش‌های مختلفی میان مسافران اطلاع رسانی شده است به صورتی که هر روز ساعت ۹ صبح اتوبوس‌ها از میدان شهرداری حرکت می‌کنند و تا ساعت ۱۹ عصر، اماکن تاریخی مهم و شاخص را به علاقمندان معرفی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه آثار تاریخی ثبت شده در استان قم ۳۲۰ اثر است گفت: تعداد زیادی از این آثار مربوط به بنای امامزادگان، مساجد و مدارس تاریخی است.

وی افزود: تا کنون ۴۵ هزار و ۳۹۱ نفر از این تعداد آثار تاریخی و فرهنگی قم بازدید کرده‌اند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۴, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها