سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: آل سعود برای منافع صهیونیست با مسلمانان می‌جنگد

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۴, ١١:٣٣    نسخه چاپی    
ملت عزیز ایران در طول مذاکرات بار‌ها زیاده خواهی‌های غرب به خصوص آمریکا را شاهد بوده‌اند و رهبری تأکید کردند مسئولان و هیئت مذاکره کننده و مردم هیچ‌گاه زور گویی‌های آمریکا را نمی‌پذیرند.

امام جمعه قم گفت: دولت‌های به اصطلاح مسلمان آل سعود هرگاه رژیم اشغالگر قدس مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون می‌کشد کاری ندارند ولی وقتی منافع صهیونیست‌ها به خطر می‌افتد با مسلمانان می‌‌جنگند.

حجت الاسلام محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به رعایت تقوا، اظهار کرد: تقوا انسان را از خطا و لغزش باز می‌دارد.

وی با بیان اینکه مصونیت بخشی تقوا بی‌قید و شرط نیست، افزود: انسان‌های پرهیزکار هم نباید به تقوای خود تکیه داشته باشند و آن را در معرض خطر قرار دهند.

تولیت آستان مقدس حرم کریمه اهل بیت(س) تصریح کرد: روزی شیطان در گفتگویی با حضرت نوح(ع) گفت در سه مقطع باید مراقبت بیشتری نمایید تا شما را وسوسه نکنم؛ هنگام عصبانیت، در حال قضاوت و در خلوت کردن با نامحرم.

لزوم داشتن تقوا و حفظ آن

وی با بیان اینکه باید توجه داشت که انسان هر چقدر واجد مراتب بالای تقوا باشد، باز هم به مصونیت مطلق نمی‌رسد، گفت: انسان باید خود را از محیط گناه دور کند و امام زین العابدین(ع) در دعای ابو حمزه ثمالی به ما آموختند یک ورعی را از خدا بخواهیم که ما را در برابر همه آسیب‌ها حفظ نماید.

حجت الاسلام سعیدی عنوان کرد: همانگونه که تقوا انسان را از آسیب و لغزش حفظ می‌‌کند ما نیز باید تقوای خود را حفظ کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تقارن نوروز و ایام فاطمیه، گفت: مردم ما حرمت روز شهادت حضرت زهرا (س) را نگه داشتند و مجالس باشکوهی را برگزار کردند گرچه اگر نوروز با ایام عزا هم همراه نباشد مردم حرمت نگه می‌دارند و در هنگام سال تحویل در مقدس‌ترین مکان‌ها حضور می‌یابند.

امام جمعه قم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال، افزود: مقام معظم رهبری هر سال در پیام نوروزی خود و نیز سخنرانی در حرم رضوی، راهبرد و خوراک فکری سال را برای مردم و مسئولان بیان می‌کنند.

دولت و ملت باید به یکدیگر اعتماد داشته باند

وی گفت: ارتقای ایمان و معنویت، اقتدار و عزت ایران در منطقه و جهان، پیشرفت اقتصادی، عدالت قضایی و اقتصادی و جهش علمی به معنای واقعی را از جمله آرزوهای رهبری برای ملت ایران نام برد و تصریح کرد: شرط تحقق این موارد این است که دولت به معنای واقعی کلمه باید ملت را قبول داشته باشد و ارزش و اهمیت توانایی‌های آن‌ها را بپذیرد و بکار بگیرد و ملت هم باید به دولت که کارگزار آنان است به معنای واقعی اعتماد داشته باشد.

حجت الاسلام سعیدی افزود: بی‌تفاوت نبودن و نظارت و انتقاد کردن و نیز تذکر دادن در چارچوب‌های منطقی و اهتمام نسبت به مسائل اساسی کشور، از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به شمار می‌روند و منظور از چارچوب‌ها هم این است که تذکر به مسئولان نباید منجر به بی‌اعتمادی مردم نسبت به انقلاب و نظام شود، در تذکر دادن دولت نسبت به منتقدین و بالعکس، نباید اهانتی صورت بگیرد و باید با همدلی و مهربانی همراه باشد.

دلواپسی نباید به معنای زیر سئوال بردن خدمات دولت باشد

وی دغدغه داشتن و دلواپس بودن را جرم ندانست و گفت: نباید به این دلیل، کسی را سرزنش کرد زیرا اینگونه عمل کردن خلاف تدبیر است و دلواپسی هم نباید به معنای زیر سئوال بردن خدمات دولت باشد و رهبری نیز فرموده‌اند از همه دولت‌های قبلی حمایت کرده‌ام ولی با توجه به عملکرد‌ها قضاوت می‌کنم.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه مسئولیت‌ها و پست‌ها در نظام جمهوری اسلامی امانتی الاهی هستند، افزود: هیچ دولت و مسئولی حق ندارد این امانت‌های الهی را به خاطر برخی ملاحظات و به خاطر برخی جناح‌ها و قدرت‌ها، به افرادی بسپارد که صلاحیتی ندارند و یا سابقه سوء دارند.

وی در خصوص نگاه اقتصادی به بیرون که برخی به آن معتقد‌ند، ادامه داد: این دیدگاه غلط است و در مورد این دیدگاه رئیس جمهور آمریکا در سخنانی به ملت ایران گفته است اگر می‌خواهید اقتصادتان رونق یابد باید تسلیم خاسته‌های ما شوید.

زور گویی‌های آمریکا را نمی‌پذیریم

حجت الاسلام سعیدی گفت: ملت عزیز ایران در طول مذاکرات بار‌ها زیاده خواهی‌های غرب به خصوص آمریکا را شاهد بوده‌اند و رهبری تأکید کردند مسئولان و هیئت مذاکره کننده و مردم هیچ‌گاه زور گویی‌های آمریکا را نمی‌پذیرند.

وی در سخنان خود به تهاجم عربستان به یمن اشاره کرد و افزود: دولت‌های مزدور و سرسپرده بیگانه یکدیگر را فرا خوانده‌اند تا به مردم مظلوم و محروم یمن حمله کنند که می‌خواهند تشکیل حکومتی مستقل متکی بر آرای مردمی را بدهند.

خطیب جمعه قم تصریح کرد: آل سعود قانون اساسی و حکومت متکی بر آرای مردمی ندارد؛ دولت‌های به اصطلاح مسلمان، هرگاه اسرائیل مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون می‌کشد کاری ندارند ولی وقتی منافع صهیونیست‌ها به خطر می‌افتد وارد عمل می‌شوند و به جنگ با مسلمانان می‌پردازند.

وی گفت: رژیم آل سعود در ایجاد جنگ داخلی در سوریه نقش اصلی را داشت، در مصر، لیبی، بحرین نقش داشت و اکنون در یمن که امیدواریم مردم بحرین با اتحاد چنان درسی به آل سعود بدهند که برای همگان عبرت شود.

حجت الاسلام سعیدی در پایان با اشاره به ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی، عنوان کرد: مردم با آرای بالا به نظام رأی دادند و تا کنون نیز جانانه پای پیمان خود استاده‌اند.

وی همچنین به ۱۳ فروردین روز طبیعت اشاره کرد و گفت: طبیعت امانت الهی در دست ما است و همه باید برای حفظ آن بکوشند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۴, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها