سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«مسکن» بزرگترین دغدغه پدر 5 قلو

پدر پنج قلوهای قمی گفت: از مسئولان تقاضا دارم بزرگترین مشکل ما که مسکن است، حل کنند و اگر این اتفاق بیفتد قول می‌دهم بچه‌های پیرو اهل بیت(ع) به جامعه تحویل دهم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،«مجتبی اصغری» در گفت‌وگویی اظهار داشت: در چند ماه اخیر هر بار خانمم را به سونوگرافی می‌بردم می گفتند چهار قلو باردار است، اما خدا را شاکرم در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، هدیه دیگری عنایت کرد و صاحب پنج فرزند شدم.

وی با بیان این‌که بنده مستاجر و راننده آژانس هستم، اظهار کرد: شغل من دو شیفت کاری از ساعت‌های هفت صبح تا سه بعدازظهر و بالعکس دارد و مسئولمان می‌گوید باید یکی از این دو شیفت را انتخاب کنم و بعید می‌دانم با گذشت چند روز قبول کنند من هر ساعتی توانستم به آژانس تلفنی بروم.

وی ادامه داد: تا وقتی دو نفر بودیم زندگی خود را با درآمد فعلی و حتی پرداخت اجاره خانه می‌گذراندیم، اما واقعاً اکنون شرایط سخت شده است و علاوه‌بر آن خانم بنده دست تنهاست و نمی‌تواند تمامی کارها را انجام دهد، امیدوارم مسئولان استان و کشور فکری به حال مسکن و اشتغال بنده داشته باشند.

پدر پنج قلوهای قمی گفت: هیچ شکی ندارم خداوند روزی پنج فرزندم را همراهشان خواهد آورد، اما از همه مدیران تقاضا دارم توجه ویژه‌ای به تهیه مسکن ما داشته باشند تا بتوانیم زندگی‌مان را در آسایش بگذرانیم.

وی یادآور شد: خانمم خیلی خوشحال است که بچه‌ها سالم هستند، اما او هم مثل من مسکن تنها دغدغه‌اش است.

وی گفت: آدمی نیستم بگویم با این پنج فرزند باید در خانه بمانم، اما بازهم تقاضا می‌کنم مسئولان چاره‌ای برای مسکن ما بیندیشند، چون به صاحب خانه‌ام کاملاً حق می‌دهم به ما بگوید از این خانه بروید، چون سر و صدای پنج نوزاد مطمئناً باعث آزار آنها شده و علاوه‌بر آن رفت و آمد زیادی به منزل ما انجام می‌شود.

اصغری در خصوص نحوه‌ی رسیدگی پرسنل بیمارستان ایزدی، گفت: نگهبانی، سوپروایزر، پرستاران، پزشکان و بیمارستان ایزدی هم‌چنین دانشگاه علوم پزشکی قم همکاری کاملاً خوبی در این مدت با ما داشتند.

وی در خصوص انتخاب نام فرزندانش نیز گفت: به نیت حضرت مسلم(ع) که نامش در کشور ما مظلوم واقع شده است، پسر اولم را مسلم و دومی و سومی را به ترتیب محسن و محمد نامگذاری کردم و اسم دو دخترم را نیز با توجه به تولدشان در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، زهرا و زینب گذاشتم.

ظهر روز چهارم فروردین‌ماه خانم بارداری در نخستین زایمان خود در بیمارستان ایزدی قم، طی عمل سزارین صاحب پنج فرزند شد.

فرزند اول دختر با وزن یک کیلو و 900 گرم، فرزند دوم پسر با یک کیلو و 700 گرم، فرزند سوم دختر با یک کیلو و 500 گرم، فرزند چهارم پسر با یک کیلو و 300 گرم و فرزند پنجم نیز دختر با یک کیلو و 600 گرم وزن متولد شده اند.

وضعیت جسمانی مادر و نوزادان خوب است، این پنج قلوها در حالی به دنیا آمدند که زوجین هیچ‌ سابقه نازایی نداشته و در نخستین زایمان مادر این اتفاق افتاد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هزینه‌های زایمان و بستری مادر و نوزادان را رایگان اعلام کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩۴, ٢٣:۴٩

   

پر مبحث ترین ها