سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی منش: بیانیه لوزان به عنوان یک موفقیت برای جمهوری اسلامی ایران است

استاندار قم بیانیه لوزان سوئیس را به عنوان یک موفقیت برای جمهوری اسلامی ذکر کرد و گفت: این بیانیه منصفانه و جامع است و سبب برداشتن تحریم ها ظالمانه علیه ایران می شود.به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان قم ابراز داشت: مطمئنا بخشی از مشکلات موجود کشور به سبب تحریم های استکبار جهانی علیه ملت ایران بودکه با رفع آن

می توانیم با تلاش و کوشش مضاعف و استفاده از توانمندیهای داخلی خود زمینه توسعه و پیشرفت کشور را بیش از پیش فراهم نماییم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مذاکرات 1+ 5 و تبحر بالای تیم مذاکر کننده هسته ای ایران گفت: در تاریخ بشر چنین مذاکراتی با این اهمیت رخ نداده است زیرا در لوزان وزرای خارجه کشورهای ابرقدرت که خود را در گروه عاقلان جهان می دانند در برابر نمایندگان ایران نشسته و نمایندگان جمهوری اسلامی از حقوق حقه ملت به خودبی دفاع کردند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار امسال که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تعیین شده ، همدلی و همزمانی دولت و ملت را با اهمیت دانست و از مسوولان خواست بیش از پیش به مردم خدمت کنند.

استاندار قم گفت: ما باید در عمل این شعار را پیاده کنیم و تمام تلاش خود را برای تحقق آن به کار ببندیم.

صالحی منش افزود: تا زمانی که روحیه برادری ایجاد نشود نمی توانیم در مسوولیت های خود به خوبی ایفای نقش کنیم.

وی اضافه کرد: عمل به وظایف اجتماعی یکی از رسالت های مسلمانان است و با توجه به رابطه برادری میان مسلمانان برخی وظایف بر عهده مسوولان گذاشته می شود که تاکنون در استان قم به این موضوع توجه شده است اما این توجه باید روز به روز بیشتر شود.

صالحی منش افزود: در سال 94 برنامه هایی گسترده در تمام ابعاد در استان قم انجام خواهد شد و این در حالی است که مدیران استان در سال 93 زحمات بسیاری برای پیشرفت قم انجام دادند.

وی سفر رییس جمهوری به استان قم درسال گذشته را با اهمیت دانست و گفت: این سفر دستاوردهای بسیار مهمی برای استان داشت که افتتاح آزادراه قم - گرمسار و ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س) از آن جمله است.

وی افزود: آغاز عملیات اجرایی قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان و قول تاسیس بیمارستان یکهزار تختخوابی درقم از دیگر دستاوردهای سفر رییس جمهوری به قم بود که امیدواریم تا دو سال آینده این مهم محقق شود.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال گذشته درخصوص اهمیت توجه به محیط زیست ،

از مردم و مسوولان خواست تا در عمل به پیام های رهبر معظم انقلاب کوشا باشند.

وی افزود: عمل به رهنمود های ایشان پیشرفت های بسیاری برای جامعه اسلامی به دنبال می آورد.

صالحی منش افزود: رهبر معظم انقلاب بر حفاظت از محیط زیست تاکیدهای بسیاری دارند که دراین زمینه مسوولان استان قم نیز باید بیش از پیش به این امر توجه داشته باشند.

وی با اشاره به این که طبق گزارش های سازمان هواشناسی ، دمای هوای تابستان امسال قم نسبت به سال گذشته دو درجه افزایش پیدا می کند ، گفت:

توسعه فضای سبز و عمل به دیگر راهکارهایی که سبب حفظ منابع طبیعی می شود باید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرارگیرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩۴, ٢١:۵٩

   

پر مبحث ترین ها