سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مهمترین مشکل صنایع قم سرمایه در گردش و نرخ بالای سود بانکی است

استاندار قم مهمترین مشکل صنایع استان را سرمایه در گردش کارخانه‌ها، بالا بودن سود بانکی و تبدیل ارز عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش پیش از ظهر سه شنبه به همراه رضوی معاون برنامه ریزی استاندار، ذاکری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، طیبی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، رکنی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم، آوری فرد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، واعظی‌پور مدیرکل استاندارد استان قم و تعدادی از مدیران استان قم از چند واحد صنعتی در شهرک شکوهیه قم بازدید کردند.

استاندار قم در بازدید از شرکت ساینا شیمی بهشت در سخنانی ضمن تشکر از مدیران این مجموعه گفت: تمام سعی و تلاش دولت این است که به وضعیت واحدهای صنعتی سرو سامان ببخشد.

وی افزود: باید کارخانه‌هایی که موجود هستند تعطیل نشوند و بررسی کنیم تا مشخص شود به چه علت برخی کارخانه‌ها با این مقدار سرمایه تعطیل شده‌اند و اگر آنها نیاز به کمک بانک‌ها و یا ادارات دیگر دارند باید این امر مورد توجه قرار گیرد تا این کارخانه‌ها دوباره دایر شوند.

بازدید استاندار قم

حجت الاسلام صالحی منش مهمترین مشکل موجود را سرمایه در گردش کارخانه‌ها، سود بانکی و تبدیل ارز عنوان کرد و اظهار داشت: به این دلیل صاحبان صنایع نمی‌توانند کارخانه‌ها را توسعه دهند و یا شیفت اضافه کنند.

بانک‌ها باید همه جانبه به مردم و صنایع کمک کنند

استاندار قم افزود: همانطور که رئیس جمهور متذکر شدند بانک‌ها تولید کننده اقتصادی نیستند و بانک‌ها باید همه جانبه به مردم و صنایع کمک کنند.

وی گفت: در جلسه‌ای که در استانداری با حضور مدیران مربوطه  اعم از بانک‌ها، صنایع، ادارات آب و برق و گاز خواهیم داشت به بررسی مشکلات صنایع استان خواهیم پرداخت زیرا حیف است این همه سرمایه به حالتی باشد که به سمت تعطیلی برود.

صالحی منش افزود: همانطور که مهندس نعمت زاده  وزیر صنعت هم تأکید داشته است، اگر بانک‌ها به دلیل عدم بازپرداخت به موقع تسهیلات درب کارخانه‌ها را ببندند مشکلی حل نمی‌شود هرچند که حق با بانک‌هاست اما در آن کارخانه‌ها عده‌ای کار می‌کنند که نان می‌برند و با تعطیلی واحد‌های صنعتی مشکلی به مشکلات اضافه خواهد شد.

بازدید استاندار قم

وی ادامه داد: تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی باعث شده برخی صاحبان صنایع در بازپرداخت تسهیلات مشکل داشته باشند وگرنه عمده سرمایه گذاران افراد نجیبی هستند که به دنبال ایجاد اشتغال و خدمت رسانی به مردم هستند.

استاندار قم در ادامه ابراز داشت: امیدوارم دست به دست هم دهیم تا صنایعی که مشغول تولید هستند با کیفیت بهتر به تولید بپردازند، صنایعی که در حالت نیمه تعطیل هستند دوباره به حال خوب قبل برگردند و آن صنایعی که تعطیل شده‌اند دوباره احیا شوند و اینکه به دنبال ایجاد و احداث صنایع جدید باشیم.

وی در پایان از شهرک شکوهیه به عنوان یکی از شهرک‌های نمونه کشوری از نظر کسب و کار نام برد و گفت: صنایع تبدیلی در نفت و پتروشیمی بسیار حائز اهمیت است و همت ما نیز بر این است به این کارخانه که در این بخش مشغول فعالیت است کمک کنیم.

بازدید استاندار قم

علی اکبر رضوانی مدیر عامل شرکت ساینا شیمی بهشت نیز در سخنان کوتاهی به تشریح فعالیت‌های این شرکت پرداخت و گفت: این شرکت از سال ۱۳۸۳ کار خود را با تولید محدود آغاز نموده اما به طور رسمی از سال ۱۳۹۱ در بخش‌های تولید پی وی سی، مواد شیمیایی، بنزین و گازوئیل، پارافین‌های بهداشتی و بخش‌های دیگر مشغول فعالیت است و دارای ۴ گواهینامه بین المللی است و به کشورهای افغانستان، پاکستان  و ترکیه صادرات دارد.

وی در پایان مشکلات موجود در این شرکت را برشمرد و خواستار کمک و مساعدت مسئولان و مدیران استان قم برای حل این مشکلات شد.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩۴, ١٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها