سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماینده وراث فرقانی مطرح کرد

بیمارستان فرقانی را یکبار ساختیم و تحویل علوم پزشکی دادیم

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩۴, ١۵:۵١    نسخه چاپی    
ساخت بیمارستان فرقانی قم پروژه ای 19 ساله است که هر کدام از دو طرف این پروژه که یکی دانشگاه علوم پزشکی و دیگری وراث مرحوم فرقانی هستند یکدیگر را به کارشکنی در ساخت و اتمام این بیمارستان متهم میکنند.

 

بیمارستان فرقانی قم  در متراژ ۲۴ هزار متر مربع در حال ساخت است که تاکنون نزدیک به 85 درصد در زمینه ساختمان و تاسیسات پیشرفت داشته و البته تا امروز حاشیه های فراوانی را نیز برای بخش بهداشت و درمان قم ایجاد کرده است، بنا برا آنچه که در اخبار آمده است این بیمارستان در سال 1375 توسط مرحوم فرقانی یکی از خیرین استان قم کلنگ زنی شد و روند ساخت آن تا زمان فوت این مرحوم در سال 1380 ادامه داشت و از این تاریخ بود که با فوت مرحوم فرقانی حاشیه های این بیمارستان نیز آغاز شد تا جایی که این مطلب به مصاحبه های رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز کشیده شد و ابوالفضل ایرانیخواه در آخرین نشست خبری خود که در تاریخ 30 ام فروردین سالجاری برگزار شد از عدم همکاری وراث فرقانی در ساخت این بیمارستان خبر داد.

گفته  های رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و همچنین تاریخ کلنگ زنی این پروژه همه حاکی از این است که حاشیه های ایجاد شده برای این پروژه 19 سال است که مردم قم را از داشتن یک بیمارستان 400 تختخوابی محروم کرده است.

گفته ها رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و زمان طولانی راه اندازی این پروژه منجر شد تا شنیدن سخنان وراث فرقانی که یکی از حلقه های گمشده پازل بیمارستان فرقانی هستند ضرورت یابد و حسین فرقانی نماینده وراث و وصی فرقانی در اولین گفتگوی رسانه ای خود به صراحت اعلام کند که عدم حضور وراث در تکمیل بیمارستان فرقانی به هیچ وجه صحت ندارد.

وی در این باره به تشریح اتفاقات رخ داده درباره این بیمارستان پرداخت و گفت: پس از فوت مرحوم فرقانی در اسفندماه سال 80 کلیه وراث بلااتفاق به تکمیل و راه اندازی بیمارستان بنا به وصیت مرحوم فرقانی صحه گذاشتند و ساخت بیمارستان پس از وقفه 2 الی 3 ماهه به علت علت حل مشکلات وراث آغاز شد.

فرقانی افزود: ارزیابی های صورت گرفته به هنگام فوت آن مرحوم نشان از ساخت 50 درصد از بیمارستان و پس از فوت آن مرحوم 50 درصد دیگر توسط وراث و وصی آن مرحوم از جمله تکمیل نمای بیمارستان، خرید و نصب تمامی پنجره های دوجداره، نازک کار یو سنگ کف اتاق ها و راهروها و حتی لوله کشی گاز طبی و ... صورت پذیرفت.

وی بیان کرد: در اواسط سال 1386 و زمانی که بیش از 95 درصد از ساخت بیمارستان انجام گرفته بود( که اسناد و مدارک آن نیز موجود است) مدیریت وقت دانشگاه علوم پزشکی با همکاری و مساعدت استاندار وقت خواستار تحویل بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی شدند که ابتدا با خالفت شدید وراث همراه بود اما با قبول اینکه بیمارستان ظرف مدت کمتر از 18 ماه به طور کامل راه اندازی خواهد شد و با قبول شرایط وراث بیمارستان فرقانی در قبال یک جلد کلام الله مجید و طی مراسم رسمی به دانشگاه علوم پزشکی هبه و صلح شد.

وراث فرقانی ادامه داد: متاسفانه علی رغم اینکه بیمارستان فرقانی در زمان ساخت با استانداردهای وزارت بهداشت ساخته شده بود، دانشگاه علوم پزشکی در کمال ناباوری به بهانه مشکلات ایمنی و .... اقدام به تخریب بیمارستان کرد و فقط پوسته بیرونی بیمارستان از تخریب مصون ماند و متاسفانه به اعتراض های وراث نیز ترتیب اثر داده نشد.

وی ادامه داد: پس از گذشت هفت سال از واگذاری بیمارستان مدیریت جدید و فعلی دانشگاه علوم پزشکی از وراث تقاضا کرد تا بیمارستان را ساخته، تجهیز و تحویل دانشگاه بدهند و در این خصوص نیز جلسات متعددی تشکیل شد.

فرقانی در ادامه ضمن توضیح درباره خواسته های وراث برای ساخت این بیمارستان بیان کرد: تکمیل، تجهیز و راه اندازی بیمارستان فرقانی از آرزوهای خانواده فرقانی است و بارها برای این منظور موافقت خود را اعلام کرده ایم اما چون یکبار استاندار و مدیریت اسبق دانشگاه به تعهدات خو د عمل نکرد این بار شرط وراث و وصی مرحوم فرقانی رعایت کامل ضوابط قانونی است.

عدم دریافت پاسخ از سوی مسئولین زیربط

حسین فرقانی با صراحت تاکید کرد: علی رغم اعلام موافقت کتبی در همکاری برای ساخت و تکمیل بیمارستان تاکنون پاسخی از مسئولین ذیربط دریافت نشده است.

.وی ادامه داد: باید به این نکته توجه شود که بیمارستان به نام مرحوم فرقانی هبه شده و اگر مسئولین وقت بیمارستان را تخریب کردند و انتظار دارند بدون رعایت ضوابط قانونی بیمارستان مجددا توسط وراث ساخته و تحویل شود مسلما وراث حاضر به چین کاری نیستند و این به معنای آن نیست که مسئولین بتوانند نام بیمارستان را تغییر دهند زیرا در این صورت اصل هبه که بنام بیمارستان فرقانی بوده زیر سوال میرود.

 

همچنین وراث فرقانی در ادامه درباه پیشنهاد ساخت دهکده سلامت در قم و سرنوشت کارخانجات ایران ترمه که متعلق به مرحوم فرقانی است بیان کرد: وراث فرقانی بعد از بازنشسته نمودن تمامی کارگران خود که در کارخانجات ایران ترمه و تهران پتو مشغول به کار بودند، با مطالعات کارشناسی شده به مدت 2 سال در نهایت طرحی تحت عنوان گردشگری سلامت در محل استقرا فعلی کارخانجات به استانداری ارائه نمود که موافقت اصولی آن از سازمان گردشگری قم دریافت شد.

وی با بیان اینکه فاز صفر این پروژه انجام شده ادامه داد: در حال حاضر منتظر تشکیل کارگروه زیربنایی است تا با تغییر کاربری و دریافت مجوزهای لازم اقدامات ساختمانی این پروژه شروع شود که مسلما پس از تکمیل، بهترین مجموعه ای خواهد بود که در شهر قم  تاکنون ساخته شده است.

فرقانی در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون شایعات موجود درباره عدم رضایت وراث به امور خیریه ای که مرحوم فرقانی انجام میداده است بیان کرد: جای تاسف دارد که شایعاتی در مورد عدم موافقت وراث با امور خیریه وجود دارد زیرا اولا برادر مرحوم فرقانی که وی ایشان بوده و مسئول امور خیریه فرقانی است در قید حیات هستند و کلیه امور خیریه کماکان طبق برنامه ریزی ایشان در اقصی نقاط ایران چه در غالب کمکهای نقدی و چا ساخت اماکن و .... ادامه دارد.

وی ادامه داد: وراث فرقانی تمایلی به سرو وصدا و در بوق و کرنا کردن امور خیریه خود ندارند و با روش و منش خود و بدن اینکه تحت تاثیر القائات یا فشارهاس بیرونی و درونی قرارگیرد و به امور خیریه خود می پردازد.

وراث فرقانی بیان کرد: وراث میتوانست با فروش املاک خود در قم و سپرده گذاری در بانک امور خود را بگذارند اما گروه علی رغم تمامی مشکلات تمایل دراد تاب ا اجای پروژه گرئشگری سلامت که ساخت بیمارستان 30 تخت خوابی جزئی از پروژه است دین خود را به شهر مقدس قم ادا کند.

وی بیان کرد: خوشبختانه استاندار قم و دیگر مسئولین استانی با پشتیبانی از این پروژه از ما حمایت کرده و امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی نیز در این خصوص همکاری لازم را داشته باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩۴, ١۵:۵١

   

پر مبحث ترین ها