سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش 30 درصدی طلاق مراجعین به بهزیستی قم در سال 93

مدیرکل بهزیستی قم گفت: در سال 93 توانستیم با همت و تلاش کارشناسان و مشاورین خدوم بهزیستی قم و با همکاری دبیر خانه کاهش طلاق و دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی، 30 درصد از مراجعینی که برای طلاق به ما مراجعه کردند، را سازش دهیم و به آغوش خانواده برگردانیم.


 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی بهزیستی قم، رضا سلیقه در گفت و گویی اظهار داشت: طلاق به معنی منحل شدن رابطه همسری در ازدواج دائمی است که بعد از آن، از نظر رعایت حقوق و تکالیف مربوط به زناشویی مسوولیتی برای دو همسر نخواهد بود.

وی عوامل موثر در طلاق را اعتیاد، فقر و بحران های اقتصادی، بیکاری، نفاق و دورویی، ازدواجهای احساسی، الگوهای مخرب و انگیزه رهایی از قید و بند، ازدواجهای تحمیلی، ازدواج از روی ترحم و ازدواجهای مدرن (وکالتی، اینترنتی، چت ، باهم بودن و غیره) دانست و افزود: دین مبین اسلام می خواهد تا حد امکان طلاق صورت نگیرد و طلاق را به عنوان یک چاره جویی در مواردی که تنها راه، جدایی است؛ تجویز کرده است و دین اسلام مردانی را که مرتب زن می گیرند و طلاق می دهند را دشمن خدا می داند.

مدیرکل بهزیستی استان در خصوص آثار روانی طلاق گفت: می توان از اثرات آن به احساس پوچی، تنهایی و منزوی شدن فرد اشاره نمود و همچنین ممکن است فرد نسبت به جنس مخالف بدبین شده و وی را در تصمیمی گیری برای ازدواج مجدد با مشکل مواجه سازد.

سلیقه در ادامه افزود: زندگی بعد از طلاق به معنی یک زندگی ناقص است که غالبا زنان و فرزندان، بیشترین آسیب را متحمل خواهند شد و دو نیمه شدن خانواده در اغلب موارد، اثرات روحی روانی و اقتصادی دراز مدتی را بر جمیع اعضای خانواده و حتی اطرافیان بر جای خواهد گذاشت که یکی از مهمترین این آسیب ها بحران اقتصادی و فسادهای اخلاقی و اجتماعی است.

وی در پایان با اشاره به راههای پیشگیری از طلاق افزود: هر گاه عمل طلاق، بدون وجود انگیزهای منطقی صورت گیرد، به عنوان فرار از تعهد تلقی شده و سبب بروز مشکلاتی برای همسر و فرزندان می گردد و سرانجام برای جامعه زیانبار خواهد بود که ما میتوانیم با رعایت اصول همسر گزینی و توجه به مسائل معنوی و دینی و تعدیل کردن توقعات و آگاهی از اهمیت و شرایط ازدواج و ساده زیستی از معضل طلاق جلوگیری نماییم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها